Kilka informacji o kredycie odnawialnym dla firm

Kilka informacji o kredycie odnawialnym dla firm

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej konieczność zdobycia dodatkowej gotówki na rozwój czy bieżącą działalność zdarza się sporej liczbie przedsiębiorców. Przedsiębiorcy, którzy potrzebują finansowego wsparcia z zewnątrz najczęściej kierują swoje kroki do jednego z banku działających na terenie naszego kraju. W każdym z nich znajdą bogatą ofertę kredytów  przygotowanych specjalnie z myślą o firmach. Wśród kredytów, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy jest między innymi kredyt w rachunku.

Kto może skorzystać z tej formy kredytowania?

Kredyt w rachunku bieżącym w przypadku małych firm, może zostać udzielony zarówno na koncie firmowym (jeśli przedsiębiorca takowy posiada), jak i na rachunku osobistym, które jest przez przedsiębiorcę wykorzystywane do prowadzenia firmowych finansów. W większości banków wymagane jest, aby potencjalni kredytobiorcy zainteresowani otwarciem linii kredytowej w  rachunku bieżącym posiadali konto przynajmniej od 3 miesięcy.

Czym charakteryzuje się kredyt w rachunku?

Kredyt w rachunku jest powiększeniem debetu. Przyznany przez bank limit kredytowy pozwala na korzystanie ze środków pieniężnych, których wysokość jest wyższa niż aktualne rzeczywiste saldo konta. Wysokość przyznanej linii debetowej zależy od kilku czynników. Bank bierze pod uwagę między innymi wysokość obrotów bieżących na rachunku oraz zdolność kredytową. Limit kredytowy może wynieść nawet 500 tysięcy złotych. Większość banków przyznaje linię kredytową na okres 12 miesięcy. Jednak umowa może zostać przedłużona na następny okres, oczywiście pod warunkiem, że klient był rzetelny.

Wysokość oprocentowania

Linia kredytowa uruchomiona w rachunku jest oprocentowana. Oznacza to, że trzeba oddać do banku odsetki. Plusem kredytu w rachunku jest jednak to, że odsetki są naliczane tylko od tej kwoty, która została wykorzystana. Kredyt w rachunku ma oprocentowanie zmienne. Składa się na nie pobierana przez bank marża oraz stopa procentowa WIBOR, której wysokość jest niezależna od banku. Wnioski o przyznanie linii kredytowej w rachunku bieżącym zainteresowani klienci mogą składać osobiście w placówce banku lub przez internet. Wstępna decyzja kredytowa w przypadku wniosków składanych przez internet zapada wyjątkowo szybko. Po złożeniu przez kredytobiorcę podpisu na umowie, natychmiast na jego koncie zostanie uruchomiony limit.

W finansowaniu bieżących zobowiązań firmy, w zachowaniu płynności finansowej mogą przedsiębiorcom pomóc różne bankowe kredyty. Do tych, którymi warto się zainteresować należy kredyt w rachunku.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/kredyt-w-rachunku/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *