Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest aktualnie najpopularniejszym narzędziem pożyczania pieniędzy, jakie może zaoferować nam bank.

Dokumenty potrzebne do kredytu

Zanim zdecydujemy się podpisać umowę kredytową, powinniśmy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty bankowe, także z tych banków, w których nie posiadamy konta. Może się bowiem okazać, że niektóre placówki zaoferują nam dużo korzystniejsze warunki i niższe oprocentowanie niż te, które dostaniemy w banku, w którym mamy konto. Następnie należy przygotować odpowiednie dokumenty.

– Dowód tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszportu

– Zaświadczenie o zarobkach

Zaświadczenie o zarobkach jest tylko jedną z form, zabezpieczenia dla banku, które daję tej instytucji pewność, że spłacimy zaciągnięty kredyt. W przypadku osób, które są zatrudnione na umowę o pracę, sprawa jest stosunkowo prosta. Wystarczy, że poprosimy pracodawcę o zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, musimy dostarczyć wszystkie dokumenty firmy oraz sprawozdanie finansowe za zeszły rok. Bank może też zażądać od nas zaświadczeń z zakładu ubezpieczeń społecznych oraz urzędu skarbowego o tym, że nie zalegamy w tych instytucjach z podatkami i składkami.

Wybór kredytu

Wybierając rodzaj kredytu gotówkowego, powinniśmy przede wszystkim dokładnie określić swoje potrzeby. Żelazna zasad brzmi, aby nie pożyczać kwoty większej, niż jest nam potrzebna. Powinniśmy też dokonać wyboru pomiędzy dłuższym okresem spłaty i krótszym. Wybierające dłuższą spłatę możemy się spodziewać niższej raty i bardziej komfortowych warunków spłacania kredytu. Jednak im dłużej płacimy zobowiązanie, tym więcej w sensie finalnym ono nas kosztuje. Szukajmy też tych banków, które dopuszczają możliwość spłaty kredytu za pomocą raty malejącej. System ten może być w początkowej fazie spłat, nieco bardziej uciążliwy, ale kredyt będzie dla nas tańszy nawet o trzydzieści procent. Ostatecznie starajmy się korzystnie wynegocjować dzień spłaty rat. Ten lekceważony detal, często przysparza kredytobiorcą wiele kłopotów, jeśli zostanie pominięty.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *