Elektronika

Narzędzia do obróbki betonu

W budownictwie lądowym, wodnym, drogowym wykorzystywane są dzisiaj bardzo różne materiały. Są wśród nich nie tylko cegły, ale także beton, beton zbrojony i drogowy. Są to materiały bardzo twarde, wykonanie w nich otworów nie jest łatwe. Obecnie jednak rynek proponuje szereg różnorodnych narzędzi budowlanych, dzięki którym wykonanie otworów staje się znacznie prostsze i szybkie. (więcej…)...

Czytaj dalej
Elektronika

Do czego służy barometr?

Atmosfera, która otacza Ziemię wywiera na jej powierzchnię pewien nacisk. Siła tego nacisku to ciśnienie atmosferyczne. Urządzeniem, które umożliwia jego pomiar jest barometr. Pierwszą osobą, która zajmowała się badaniem ciśnienia atmosferycznego był włoski fizyk, matematyk i astronom Galileo Galilei bardziej znany jako Galileusz. Wynalezienie barometru zawdzięczamy jego uczniowi: Evangelista Torricelli. (więcej…)

Czytaj dalej
Elektronika

Energia słoneczna – alternatywne źródło energii

Już od kilkudziesięciu lat na całym świecie podejmowane są prace nad zamianą energii słonecznej na energię elektryczną, a przede wszystkim nad jej zamianą w ciepło i wykorzystaniem uzyskanego ciepła do ogrzewania. Energetyka słoneczna w ostatnich latach rozwija się bardzo prężnie. Także w naszym kraju coraz więcej domów jednorodzinnych jest ogrzewanych dzięki energii słonecznej. (więcej…)

Czytaj dalej
Elektronika

Jak dobrać laser cnc do naszych wymagań?

Zakup lasera cnc to ogromny wydatek dla naszego budżetu. Taka inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką metali jest bardzo trudna i wymaga wiele wyrzeczeń. Skoro więc mówimy o tak dużych pieniądzach, to jak wiadomo - szukamy produktu najlepszej możliwie klasy a więc takiego który z powodzeniem będzie radził sobie ze wszystkimi postawionymi przez nas zadaniami. (więcej…)

Czytaj dalej
ElektronikaUsługi

Oprogramowanie CAD, CAM

Rozwój techniki i informatyki można nie tylko dostrzec w domach korzystając z coraz to mocniejszych komputerów, lecz także rozrastają się możliwości zastosowania takich sprzętów czy programów w przemyśle. Szczególnie w fabrykach, gdzie produkowane są części można zauważyć bardzo szybki postęp związany ze stosowaniem nowinek technologicznych oraz rozbudowanych aplikacji. (więcej…)

Czytaj dalej
ElektronikaUsługi

Jak projektuje się formy wtryskowe?

Wtryskowa metoda tworzenia odlewów jest jedną z najpopularniejszych metod tworzenia detali z tworzyw sztucznych. Polega ona na wprowadzeniu do odpowiedniej formy roztopionego materiału tworzywa, które po zastygnięciu otrzymuje określony kształt. Najpierw jednak konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie samej formy. (więcej…)

Czytaj dalej
ElektronikaMotoryzacja

Hybrydą w teren?

Początkowo napęd hybrydowy wykorzystywany był do napędzania niewielkich aut kompaktowych. Taki rodzaj i rozmiar nadwozia dawał producentom bardzo wiele możliwości - pozwolił na bezproblemowe zmieszczenie systemu akumulatorów i silników, oraz ze względu na stosunkowo niewielkie gabaryty, umożliwił nadanie pojazdowi aerodynamicznego kształtu, który dodatkowo wpłynął na zmniejszenie zużycia paliwa. Obecne hybrydy () są na tyle zaawansowanymi konstrukcjami, że układ ten może być montowany w dosłownie każdym nadwoziu - od małych aut miejskich, przez wielkie limuzyny i sportowe coupe, aż po samochodu uterenowione typu SUV. (więcej…)

Czytaj dalej
Elektronika

Idzie nowe

Aby móc odmierzyć określoną dawkę danego surowca lub materiału, musielibyśmy użyć do tego celu wagi. Jeśli mielibyśmy mówić o zwykłej wadze, to bez wątpienia używanie jej w produkcji seryjnej nie ma większego sensu, gdyż każdorazowe odmierzanie określonej wagi jest bardzo czasochłonne, a jak wiadomo, czas to pieniądz, co współcześnie jest aż nadto widoczne. Jednakże współcześnie doskonałym rozwiązaniem jest dozownik wagowy. Cóż to takiego? Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że jest to bardzo proste urządzenie, dzięki któremu możemy w sposób bardzo dokładny odmierzyć określoną ilość jakiegoś surowca. (więcej…)

Czytaj dalej
Elektronika

Komputery kiedyś i dziś

Techniki informatyczne rozwijają się w naszych czasach w zawrotnym tempie. Niegdyś komputery zajmowały sporej wielkości pomieszczenia, a na dzień dzisiejszy laptop albo klasyczny PC znajduje się w omal każdym lokalu mieszkalnego. Nie należy chyba wspominać jak zwiększyły się sposobów tych maszyn. Dzisiaj to już nie tylko użycie praktyczne, ale w narastającym stopniu rozrywka i bajery. Weźmy choćby za przykład tapety na monitor. To intuicyjne upiększenie, niemniej jednak z technicznego punktu widzenia nie stanowi żadnego problemu. Te wszelkie kolorowe skórki do rozmaitych skryptów i sposobność wybrania sobie dowolnego wyglądu witryny www. Czasy, w których pojęcie szaty graficznej ograniczało się do zwykłych, jednolitych znaków na monitorze minęły bezpowrotnie. Obecnie właściwie każde

Czytaj dalej
ElektronikaFirmyUsługi

Eko-telefon

Zachodzące w przeszłych latach na świecie przemiany polityczne spowodowały rozwój przesłania rzeczy ekologicznych. Specjalnie traktuje to państw Koalicji Europejskiej, gdzie ochrona środowiska stała się jednym z najnagminniej spychanych funkcji. Dla zwykłego obywatela zwie to m.in. konieczność zharmonizowania się do jeszcze liczniejszych reguł ochrony otoczenia. Kiedy pragniemy zdobyć licencja wodno-prawne, zacząć stwierdzoną aktywność ekonomiczną czy co najmniej wyciąć pewni dawka drewien w większości nie orientujemy się jakie okoliczności formalno-prawne musimy dokonać , a ponadto co grozi za niedostosowanie się do nich. W takich pozycjach przysporzyłoby się jakieś dobre ekoinfo, jakie zezwoliłoby nam rozwiać uwagi. Jak się demonstruje -  taka informacja ekologiczna jest tania nie

Czytaj dalej