Dom & ogród

Na co zwracać uwagę wybierając przecinarkę do glazury?

Przecinanie glazury staje się łatwiejsze, jeśli w procesie tym zastosowanie znajduje odpowiedni sprzęt. Na rynku nie brakuje zresztą przecinarek do glazury. Coś dla siebie znajdą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, w sprzedaży dostępne są przy tym zarówno rozwiązania tworzone z myślą o niewielkich firmach, jak i dużych zakładach. Jedyne pytanie, na jakie musi odpowiedzieć sobie kupujący, dotyczy więc tego, jak wybrać najlepszy produkt z dostępnych na rynku. (więcej…)...

Czytaj dalej
Dom & ogród

Gont klasyczny czy blaszany?

Pokrycia z gontu coraz częściej wracają do łask. Dla wielu osób jest to dziwne, ponieważ tego rodzaju rozwiązania kojarzą się z powszechną niegdyś „papą”, która nierzadko była po prostu smołą rozsmarowaną na kartonie, z niewielką posypką w postaci drobnego żwirku. (więcej…)...

Czytaj dalej
Dom & ogród

Odnawianie ścian

Po kilku latach od wykończenia mieszkania i intensywnego użytkowania pomieszczeń większość z nich wymaga przynajmniej odnowienia. Sam proces malowania jest tutaj bardzo prosty, kluczowe jest właściwe przygotowanie gruntu. (więcej…)

Czytaj dalej
Dom & ogród

Farba antykorozyjna – najważniejsze informacje

Choć metal to jeden z najtrwalszych materiałów, jakie zna budownictwo, nawet on nie jest niezniszczalny. Ulega uszkodzeniu na skutek intensywnego użytkowania i w konsekwencji upływu czasu. Największym zagrożeniem pozostają dla niego jednak zewnętrzne czynniki chemiczne. Proces niszczenia znany lepiej jako korozja, nie jest możliwy do zatrzymania. Możemy jednak sprawić, że będzie postępował znacznie wolniej. Cel ten można osiągnąć nie tylko otaczając elementy metalowe staranną opieką, ale i malując je specjalną farbą określaną mianem antykorozyjnej. (więcej…)

Czytaj dalej
Dom & ogród

Dachówka – co wybrać?

To jakie pokrycie dachowe będzie znajdować się na naszym budynku to bardzo ważna sprawa, dlatego warto sobie ten element odpowiednio przemyśleć i zdecydować się na konkretne rozwiązania, które będą gwarantowały odpowiednią jakość a także będą charakteryzowały się świetną estetyką. Możliwości obecnie na rynku jest naprawdę wiele, dlatego każdy bez większych problemów będzie mógł dopasować konkretny sposób pokrycia dachu do swoich oczekiwań estetycznych a także pod kątem finansowych możliwości. (więcej…)

Czytaj dalej
Dom & ogród

Akcesoria kominkowe. Co musimy posiadać?

Posiadanie kominka to marzenie większości właścicieli domków jednorodzinnych, a nawet mieszkańców popularnych bloków. Niektórzy z nas są w stanie zrealizować swoje marzenia. Inni muszą się zadowolić wolnostojącym kominkiem. Jednak każda z tych osób potrzebuje akcesoria, które są niezbędne do codziennego obsługiwania kominka. (więcej…)

Czytaj dalej
Dom & ogród

Pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa kluczy

Zgubienie klucza nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Generuje wysoki poziom stresu, wzmaga obawy o bezpieczeństwo naszego majątku, a niekiedy przyczynia się również do powstania sporych wydatków, gdy okazuje się, że jedynym rozwiązaniem problemu jest zaproszenie do domu ślusarza. Nieprzyjemne doświadczenie może jednak stać się tylko przykrym wspomnieniem pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiedni sejf. (więcej…)

Czytaj dalej
Dom & ogród

Jak odświeżyć ściany niskim kosztem?

Czyste, odmalowane ściany są wizytówką całego lokalu i pozytywnie wpływają na odbiór całego mieszkania. Odnowione wnętrze nabiera świeżości, od razu staje się bardziej przyjazne i milej się w nim przebywa. Na rynku dostępnych jest wiele białych farb o różnym zastosowaniu. Warto jednak wiedzieć, że nie trzeba wydawać fortuny, by odświeżyć ściany w mieszkaniu. Ekonomiczne farby znanych producentów łączą w sobie jakość i rozsądną cenę. Sprawdzają się świetnie w pomieszczeniach o standardowej wilgotności i średnim poziomie eksploatacji, takich jak pokoje dzienne i sypialnie. Chętnie stosowane są w mieszkaniach wynajmowanych, w które nie opłaca się nadmiernie inwestować, pomieszczeniach niewymagających profesjonalnych rozwiązań oraz po prostu, gdy chcemy odświeżyć ściany, nie ponosząc

Czytaj dalej
Dom & ogród

Kasy pancerne

Kasy pancerne to szczególny rodzaj sejfów. To urządzenia, które są zgodne z europejską normą i zaprojektowane i zbudowane zostały do przechowywania ważnych dokumentów, wartościowych przedmiotów czy pieczęci. (więcej…)

Czytaj dalej