Trochę informacji o kredycie gotówkowym

Trochę informacji o kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy to jeden z rodzajów kredytów przyznawanych osobom prywatnym przez działające w Polsce banki komercyjne i spółdzielcze. Jest to kredyt, który można dostać stosunkowo łatwo, dlatego też jest on bardzo popularny. Warto więc poznać go trochę bliżej, jeszcze zanim zdecydujemy się złożyć w banku wniosek kredytowy.

Cel kredytu

Wiele osób podkreśla, że wybrało kredyt gotówkowy, gdyż środki otrzymane od banku mogli przeznaczyć na dowolny cel. Przeznaczali je więc na spłatę wcześniejszych długów, wyjazd na wycieczkę, remont mieszkania, prezenty dla najbliższych z okazji świąt Bożego Narodzenia. W przypadku kredytu gotówkowego banku nie interesuje na co kredytobiorca wyda pożyczone pieniądze.

Zabezpieczenie

Kilka lat temu osoby zainteresowane otrzymaniem kredytu gotówkowego musiały mieć poręczyciela. Dzisiaj takie zabezpieczenie to już rzadkość. Jednym z popularnych rodzajów zabezpieczenia jest oświadczenie kredytobiorcy o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Drugim często stosowanym zabezpieczeniem jest ubezpieczenie. Ubezpieczenie jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko dla banku, ale także dla najbliższej rodziny kredytobiorcy – w razie jego śmierci zadłużenie zostanie spłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Koszt kredytu

Pożyczając pieniądze od banku poniesiemy pewne koszty. Są to między innymi odsetki; spłaca się je w ratach razem z częścią kapitałową. Oprócz tego na koszt kredytu składać się będzie również wspomniane ubezpieczenie. W koszty kredytu wchodzi także pobierana przez bank prowizja. Jeżeli chcemy poznać koszt kredytu, musimy zwrócić uwagę na to, jakie jest RRSO. Na pewno jednak oddamy bankowi większą sumę niż ta pożyczona.

Kredyt gotówkowy mając zdolność kredytową można dostać w każdym banku. Najprościej, a często i najkorzystniej jest w pierwszej kolejności złożyć wniosek w banku, w którym mamy rachunek osobisty. Możemy mieć wtedy nadzieję, że otrzymamy bardziej korzystne warunki kredytowania. Do tego będzie nas czekało mniej formalności niż w innym banku.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *