Ważne informacje o kredycie odnawialnym

Ważne informacje o kredycie odnawialnym

Każdy bank zajmuje się udzielaniem kredytów osobom fizycznym i przedsiębiorcom. Oferta kredytowa dla osób fizycznych jest bardzo bogata, obejmuje bardzo różne formy pożyczania pieniędzy. Można na przykład ubiegać się o kredyt odnawialny.

Dla kogo jest to kredyt?

Kredyt odnawialny jest popularnym określeniem limitu w koncie osobistym. Jest to bardzo wygodna forma kredytowania: z przyznanej przez bank kwoty kredytu można korzystać wielokrotnie bez konieczności wybierania się do banku w celu podpisania nowej, oddzielnej umowy. Cechą, która wyróżnia kredyt odnawialny od innych kredytów dla osób fizycznych jest to, że jest on przypisany do rachunku osobistego.

Komu bank może przyznać limit w koncie?

Uzyskanie kredytu odnawialnego uzależnione jest od tego, jak długo osoba, która chce go otrzymać ma konto osobiste. Banki raczej nie decydują się na przyznanie limitu w koncie osobom, które mają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy krócej niż trzy miesiące. Kredyt odnawialny udostępniany jest przez bank prowadzący konto osobiste, a więc liczba formalności jest bardzo mała. Osoby, które chcą dostać kredyt odnawialny muszą złożyć oczywiście wniosek kredytowy. Mogą to zrobić osobiście składając wizytę w oddziale banku. Wniosek można złożyć także przez internet; można również zadzwonić na infolinię. W tym ostatnim jednak przypadku umowa zostanie dostarczona przez kuriera lub przesłana pocztą. Formalności trwają maksymalnie dwa dni.

Jaki limit bank nam przyzna?

Wysokość przyznanego przez bank limitu uzależniona jest od wysokości zarobków. Większość banków pozwala zejść pod kreskę do wysokości jednokrotności zarobków; są również banki, w których pod kreskę można zejść do trzykrotności miesięcznych zarobków.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku kredytu odnawialnego bank nalicza odsetki tylko od wykorzystanej przez nas kwoty. Jest to więc wyjątkowo korzystna oferta kredytowa. Limit w koncie przyznawany jest przez bank na okres roku. Klienci, którzy regularnie go spłacają bez problemów przedłużą umowę na kolejny rok.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *