Limit kredytowy w koncie osobistym

Limit kredytowy w koncie osobistym

 

Czym jest limit kredytowy? Choć jego definicja wydaje się prosta, większości z nas kojarzy się zapewne wyłącznie z ograniczeniem finansów. Tymczasem limit na koncie osobistym daje również wiele korzystnych możliwości: pozwala na pokrycie nagłych wydatków i daje pewność, że w razie niespodziewanych sytuacji zawsze będziemy mogli sięgnąć po wolne środki finansowe, ulokowane na naszym koncie. Jak się okazuje, limit może być wobec tego doskonałym sposobem na poszerzenie własnych możliwości finansowych. Co więcej, jego wysokość ustalana jest indywidualnie, wobec czego sami możemy decydować, ile pieniędzy zostawić sobie „na czarną godzinę”.

Regularne dochody

O limit kredytowy mogą ubiegać się wszyscy, którzy uzyskują regularne dochody na terenie Polski, a także posiadacze własnej działalności gospodarczej i przedstawiciele wolnych zawodów. Limit jest stale dostępny na koncie i uruchamiany automatycznie w przypadku nagłego braku gotówki. Jego kwota uzależniona jest od regularnych wpłat na rachunek oraz długości funkcjonowania konta i może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Limit podlega oprocentowaniu w wysokości zależnej od bieżącej stopy procentowej.

Składanie wniosku

Aby uzyskać limit kredytowy na koncie osobistym, wystarczy złożyć w siedzibie banku odpowiedni wniosek, w którym wpisujemy swoje dane osobowe, numer rachunku, wysokość wpłat na konto (czyli średnią wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy), podstawowe informacje o firmie, w której jesteśmy zatrudnieni oraz wnioskowaną wysokość limitu. Doradcy bankowi pomogą nam ustalić najkorzystniejszą kwotę i wyjaśnią wszelkie wątpliwości, związane z funkcjonowaniem limitu kredytowego. W przypadku osób, które dopiero założyły rachunek bankowy, wniosek może być złożony już w momencie wpływu pierwszego wynagrodzenia. Umowa podpisywana jest na czas dwunastu miesięcy, zaś po upływie tego czasu automatycznie przedłużana. Niektóre banki oferują ponadto atrakcyjne promocje dla nowych klientów, którzy do tej pory korzystali z usług innej firmy – jeśli przeniesiemy konto do nowego banku, możemy uzyskać wyższą kwotę limitu.

 

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *