Wybierz kolektory słoneczne – zaoszczędź na rachunkach!

Wybierz kolektory słoneczne – zaoszczędź na rachunkach!

Nie wyobrażamy sobie już teraz życia bez licznych, działających na prąd sprzętów. Czy ktoś mógłby żyć bez lodówki? Czym prasowalibyśmy koszule, gdyby nie żelazko? W jaki sposób byśmy się ze sobą szybko kontaktowali, gdyby nie ładowane przy gniazdku elektrycznym komputery i telefony komórkowe? Istnieje mnóstwo takich urządzeń – począwszy od kuchenki czy pralki, a na ekspresie do kawy kończąc.

Zużywamy dużo prądu i niestety przekłada się to nie tylko na pogorszenie stanu naszego środowiska naturalnego (przecież prąd wytwarza się wciąż głównie przy wykorzystaniu paliw kopalnych), lecz także i na wysokie rachunki za elektryczność. Czy jest sposób żeby zaoszczędzić? Owszem! I to coraz popularniejszy! Wystarczy zamontować u siebie kolektory słoneczne i czerpać energię z natury!

Specyfikacja paneli słonecznych

Panele słoneczne posiadają zdolność absorpcji promieniowania słonecznego i przemieniania pobranej w ten sposób energii w energię cieplną oraz elektryczną. Dzięki nim zatem możemy na przykład ogrzać nasze domostwo, wodę, czy też wykorzystać energię do zasilania urządzeń elektrycznych. Przetwarzanie światła słonecznego w prąd elektryczny zachodzi przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego, a zatem wszelkie nowoczesne urządzenia, które to potrafią zwiemy fotowoltaicznymi. Instalacje fotowoltaiczne mogą funkcjonować według różnych zasad i można je dostosować do własnych potrzeb. Istnieje naprawdę duża różnorodność oraz dowolność – czym się zatem kierować?

Na co zwrócić uwagę?

Dobór właściwej instalacji fotowoltaicznej powinien uwzględniać kilka czynników – pierwszy z nich to bilans rocznego zużycia energii, a drugi zużycie dzienne. Ilość zużytej energii nie powinna być większa, niż ilość energii, która jest wytwarzana – inaczej wszystko nie miałoby sensu. Najpopularniejsze instalacje fotowoltaiczne to układy ON-GRID, podłączone do sieci elektroenergetycznej i umożliwiające oddawanie nadwyżek energii do sieci, by odebrać je, gdy zapotrzebowanie na energię jest większe. Pozostałe, niej popularne układy to system OFF-GRID oraz system hybrydowy.
Sprawdź też: http://www.hewalex.pl/oferta/kompletne-instalacje/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *