Rynek nieruchomości w Warszawie

Rynek nieruchomości w Warszawie

Rynek nieruchomości w stolicy należy do największych w kraju. W Warszawie powstaje wiele nowych inwestycji, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie ze strony rosnącej populacji.

Sytuacja na rynku pierwotnym i wtórnym

W stolicy deweloperzy są coraz częściej zmuszeni do inwestowania na obrzeżach miasta, w dzielnicach takich jak Bemowo, Białołęka i Targówek. Nieruchomości na sprzedaż znajdujące się bliżej centrum zazwyczaj pochodzą z rynku wtórego. Dobra lokalizacja przekłada się na także na ich wyższą cenę. Deweloperzy są natomiast często zmuszeni do udzielania różnego rodzaju rabatów w celu przyciągnięcia klientów do mniej atrakcyjnych lokalizacji. Z tego powodu mieszkania od dewelopera w Warszawie charakteryzują się stosunkowo niskimi cenami.

Do najpopularniejszych dzielnic w stolicy należą Bemowo, Mokotów, Praga Południe i Wola, które znajdują się w stosunkowo niedużej odległości od centrum oraz mają dobrą infrastrukturę. Najdroższe są mieszkania w Śródmieściu, a także na Żoliborzu, który niezmiennie cieszy się bardzo dobrą opinią mieszkańców.

Zobacz: https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/warszawa.html

Prognozy

Jak będzie rozwijać się rynek nieruchomości w Warszawie? Bardzo duży wpływ na zachowania inwestorów ma dostęp do kredytów hipotecznych. Pod tym kątem sytuacja uległa pogorszeniu ze względu na większe wymagania dotyczące wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Mimo to sprzedaż mieszkań w Warszawie utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Wynika to między innymi z działań rządu takich jak program Mieszkanie dla Młodych. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a środki dostępne w jego ramach zazwyczaj kończą się już na początku roku. Wskazuje to na zainteresowanie inwestorów zakupem mieszkań w stolicy, ale także na problemy w uzyskaniu kredytu bez dodatkowego wsparcia.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sprzedaż mieszkań w Warszawie będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. Stolica przyciąga każdego roku ogromne rzesze studentów, a także osób, które poszukują pracy, co ma duży wpływ na dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *