Utrata pracy, jako motywacja do zmiany życia

Utrata pracy, jako motywacja do zmiany życia

Nagłą i często niespodziewana utrata stałej pracy zawsze jest dla nas ciosem, z którego ciężko jest nam się otrząsnąć. Praca, która była dla nas od wielu lat źródłem inspiracji, zadowolenia z siebie po przez samorealizację, ale także miejscem, w którym nawiązywaliśmy wiele kontaktów społecznych, nagle zostaje nam odebrana.

Oprócz utraty korzyści duchowych i braku możliwości rozwoju własnych ambicji, tracimy również tak ważne w dzisiejszych czasach pieniądze płynące z wynagrodzenia oraz premii. Negatywnych skutków utraty pracy jest sporo, mogą to być, a do nich na pewno należy doliczyć te na poziomie społecznym, indywidualnych.

Praca odchodzi, praca przychodzi

 

Nie zawsze utrata pracy wiąże się z negatywnymi emocjami. Często takie zdarzenie jest dla nas motywujące dzięki niemu czujemy si wreszcie wolni i gotowi poszukiwać nowych wyzwań w nowych branżach. Najważniejsze to nie wpadać w panikę. Odrzućmy od siebie myśli o beznadziejności i o tym, że nigdzie nie ma dla nas pracy. To nie prawda. W momencie szoku i paniki jesteśmy w stanie przyjąć się do każdej pracy, nawet do tej, w której nie mamy ochoty pracować i co gorsze, nie mamy do niej odpowiednich kwalifikacji. Taka sytuacja spowoduje prędzej czy później powtórkę z naszej historii i kolejne zwolnienia.

Bezrobocie to nie koniec świata

 

Trzeba za wszelką cenę pozostać opanowanym i nie napędzać takiej spirali wydarzeń. Musisz zdobyć się na wewnętrzną siłę i przekonać sam siebie, że utrata pracy to dopiero początek twojej nowej, szczęśliwej drogi. Stan bezrobocia zmusza Cię do aktywności znacznie większej niż miałeś podczas poprzedniej pracy, w której rutyna powodowała brak perspektyw na rozwój. Musisz przygotować się do pierwszych dnia bez pracy skupiając się na kilku podstawowych zadaniach. Przede wszystkim nakreśl sobie plan działania. Najlepiej zrobić kilka planów i nad każdym się zastanowić, który będzie dla nas korzystniejszy.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *