Leki sprzedawane przez internet

Leki sprzedawane przez internet

Coraz więcej jest w naszym kraju osób, które kupują leki w internecie. W sieci handel lekami może być legalny, może też odbywać się z łamaniem prawa. Gdzie zrobimy bezpieczne zakupy leków?

Farmaceutyki sprzedawane nielegalnie

Bez trudu możemy dzisiaj w sieci kupić wiele bardzo różnych farmaceutyków

Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby znaleźć strony, na których oferowane są do sprzedaży bardzo silnie działające leki przeciwbólowe i inne leki, które normalnie można kupić tylko na receptę. Na stronach tych nikt nie pyta, czy mamy receptę. Do tego cena za wiele tych preparatów jest niższa niż w aptece. Mimo więc, że stosowanie leków pochodzących z nieznanego nam źródła nie jest bezpieczne, wiele osób z uwagi na niską cenę, wybiera tę możliwość.

Internetowe apteki

Leki, które sprzedają internetowe apteki są tak samo bezpieczne jak te, które kupimy w stacjonarnej aptece. Wielu klientów e-aptek z pewnością nawet nie wie, że zamówienie przez nie złożone realizuje stacjonarna apteka. Są one nadzorowane przez Inspektorat Farmaceutyczny. Internetowe apteki nie prowadzą sprzedaży leków na receptę. W aptece internetowej można jednak zamówić środki antykoncepcyjne na receptę oraz niektóre ze szczepionek. Zostaną one wydane klientowi w aptece stacjonarnej po przedstawieniu recepty. Apteki internetowe nie prowadzą sprzedaży leków, które nie zostały dopuszczone do obrotu. Gwarancją, że wybrana przez nas apteka internetowa ma zezwolenie na sprzedaż farmaceutyków jest zamieszczone na jej stronie logo. Internetowe apteki nie działają jedynie w sieci. Są dołączone do apteki stacjonarnej. Zamawiając w nich leki mamy pewność, że przechowywano je w odpowiedni sposób. Realizacją zamówienia zajmuje się farmaceuta. Apteki internetowe bardzo szczegółowo opisują sprzedawane przez siebie leki. Nie ma trudności z poznaniem ich składu, sposobu zażywania i ewentualnych skutków ubocznych, które mogą powodować. Dzięki temu łatwiej możemy wybrać potrzebny nam medykament i czuć się bezpiecznie zażywając lek kupiony w e-aptece.

Similar Posts:

Leave a Comment