Dlaczego apteki internetowe są coraz bardziej popularne?

Dlaczego apteki internetowe są coraz bardziej popularne?

Coraz więcej produktów kupujemy w sklepach internetowych. Chętnie robimy także zakupy w aptekach internetowych. Dlaczego tak chętnie to robimy? Jakie leki sprzedawane są w aptekach internetowych?

Komfortowe rozwiązanie

Głównym powodem dla, którego wybieramy apteki internetowe jest wygoda. Potrzebne nam leki kupimy bez konieczności wychodzenie z domu i stania w długich kolejkach. Leki, które zamówimy w internetowej aptece są szybko przygotowywane do wysyłki. Nie musimy więc na nie długo czekać. Obecnie zdecydowana większość aptek internetowych prowadzona jest przez duże, cieszące się dobrą opinią klientów apteki. Mogą sobie one pozwolić na zaproponowanie niższych cen niż apteki działające wyłącznie w sposób tradycyjny.

Jaki leki możemy kupić w internetowych aptekach?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem farmaceutycznym w aptekach internetowych dozwolona jest jedynie sprzedaż leków bez recepty. Są to tak zwane leki OTC. Oprócz niech w aptece internetowej możemy kupić wyroby medyczne, suplementy diety, kosmetyki. Leki, które mają wady, zostały niewłaściwie wydane mamy prawo zwrócić w ciągu 14 dni od daty zakupów. Możemy oddać także suplementy diety, nie musimy się przy tym tłumaczyć ze swojej decyzji. W tym przypadku na zwrot także mamy 14 dni.

Czy leki są bezpieczne?

Jeżeli zakupy robimy w internetowej aptece o pomyłce raczej nie ma mowy. Leki do wysyłki są przygotowywane przez osoby, które ukończyły studia na kierunku farmacja i mają prawo do wykonywania zawodu farmaceuty. Pakowanie leków do wysyłki również zajmuje się farmaceuta. Leki z internetowej apteki są więc bezpieczne.

Kupowanie leków i suplementów diety w aptekach internetowych to bardzo wygodny sposób. Wybierając taką formę ich zakupu nie musimy wychodzić z domu – chyba, że chcemy zamówione leki odebrać osobiście w aptece. Minusem zakupów w internetowych aptekach jest fakt, iż nie można w nich kupić leków wydawanych na receptę. Wynika to z obowiązującego prawa farmaceutycznego i jest efektem troski o nasze zdrowie, a nie złej woli ustawodawców.

Similar Posts:

Leave a Comment