Kupujemy leki w internetowej aptece

Kupujemy leki w internetowej aptece

W sklepach online kupujemy coraz więcej artykułów. Już od kilku lat na rynku online działają także internetowe apteki. Sprzedaż jakich leków prowadzą? Czy kupując w nich leki nie narażamy na szwank swojego zdrowia?

Czy tylko leki bez recepty?

W aptekach prowadzących sprzedaż w internecie nie możemy kupić wszystkich leków, które dostępne są w aptekach stacjonarnych. W tych pierwszych dopuszczona jest jedynie sprzedaż leków wydawanych bez recepty. Są jednak i takie internetowe apteki, które oferują swoim klientom możliwość zamówienia za pośrednictwem ich strony internetowej zamówienie leku dostępnego na receptę. Nie zostanie on jednak klientowi wysłany, należy go odebrać osobiście w aptece stacjonarnej przekazując przy tym farmaceucie ważna receptę.

Czy kupowanie leków w internecie jest bezpieczne?

Jeśli wybraliśmy do kupowania leków aptekę internetową, to ta forma ich zakupu jest bezpieczna. Obowiązujące w naszym kraju prawo farmaceutyczne zezwala na sprzedaż leków online tylko tym aptekom, które działają także w realnym świecie. Apteki, które oferują sprzedaż leków w internecie mają więc swoje stacjonarne odpowiedniki. Legalnie działające apteki internetowe na swoich stronach www zamieszczają pełne dane umożliwiające kontakt, swoją nazwę i dokładny adres. Jeżeli chcemy naprawdę czuć się bezpiecznie, sprawdzamy informacje, które dana apteka zamieściła na swojej stronie. Zachowajmy zdrowy rozsądek, jeśli oferowany asortyment jest bardzo ograniczony, a dane do kontaktu są niepełne. Lepiej z zakupów w takiej aptece jest zrezygnować. Przygotowywaniem leków do wysyłki zajmuje się farmaceuta lub technik farmacji.

Dlaczego wybieramy apteki internetowe?

Apteki internetowe wybieramy przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo wygodne. Nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejce. Kupując w aptece internetowej oszczędzamy czas. Wybierając tę formą kupowania leków bez recepty czy suplementów diety, możemy także zaoszczędzić swoje pieniądze. W wielu aptekach internetowych ceny tych produktów są o wiele niższe niż w tych tradycyjnych.

Similar Posts:

Leave a Comment