Ubezpieczenie turystyczne: czy warto je kupić?

Ubezpieczenie turystyczne: czy warto je kupić?

Coraz częściej wyjeżdżamy na urlop za granicę. Bardzo mało jest jednak osób, które planując zagraniczne wakacje decyduje się kupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. W przypadku zorganizowanych wyjazdów z biurem podróży, turyści objęci są ubezpieczeniem. Z reguły jednak zakres ochrony jest bardzo wąski, a sumy ubezpieczenia niskie. Na pewno więc warto pomyśleć i dodatkowym ubezpieczeniu. Szczególnie o wykupienie ubezpieczenia powinny zadbać osoby, które organizują swój wyjazd same.

Jakie elementy powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

W czasie urlopu jesteśmy narażenia na zachorowanie, kradzież czy inny zdarzenia losowe. Dlatego też dobre ubezpieczenie na wakacje powinno zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • transport medyczny bez dodatkowych opłat;
  • ubezpieczenie bagażu;
  • darmowe akcje ratunkowe.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Wyjeżdżając do krajów Unii Europejskiej powinnyśmy mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Bezpłatną pomoc medyczną w publicznych placówkach służy zdrowia otrzymamy wówczas na takich zasadach, jakie obowiązują obywateli danego państwa. Poza krajami UE karta EKUZ nie obowiązuje; dlatego warto ubezpieczyć się samemu, aby w razie choroby czy wypadku nie ponosić bardzo wysokich kosztów leczenia. Dobre ubezpieczenie kosztów leczenia pozwoli nam korzystać nie tylko z publicznych, ale także prywatnych placówek służby zdrowia bez obawy o wysokie koszty. Osoby, które chorują przewlekle, powinny związane z takim schorzeniem ryzyko uwzględnić w polisie.

Bezpłatny transport medyczny

Kupując polisę turystyczną musimy zadbać także o to, aby obejmowała ona koszty transportu medycznego do kraju. Samodzielny powrót do kraju może być nie możliwy, a wtedy czekają nas ogromne koszty; przewóz karetką z krajów położonych na terenie Europy to koszt od 8 do 15 tysięcy złotych, podróż samolotem pod opieką personelu medycznego to koszt co najmniej 10 tysięcy złotych.

Formularz polisy turystycznej należy zabrać z sobą. Należy też  zapisać numer do ubezpieczyciela.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *