Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia pomoc finansową w przypadku wystąpienia pechowej sytuacji, skutkującej doznaniem uszczerbku na zdrowiu przez osobę ubezpieczoną.


Dlaczego warto zdecydować się na NNW?

 

Nie sposób uniknąć wypadków. Nawet najlepszy kierowca nie jest bowiem w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze. Jednocześnie warto zrobić wszystko, aby na tego rodzaju sytuację być przygotowanym w najlepszy możliwy sposób. Stąd też należy wcześniej zatroszczyć się o możliwość wypłaty odszkodowania – czy to na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu, czy też naszej śmierci (pieniądze otrzymają wtedy nasi bliscy). Produktem, jaki pokrywa obie te ewentualności jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, możliwe do zawarcia u niemal każdego ubezpieczyciela.

Warto pamiętać, że skutkiem nieszczęśliwego zdarzenia na drodze może być trwała niepełnosprawność. Ponadto w wielu przypadkach oznacza ona utratę dotychczasowej, dobrze płatnej pracy, co zdecydowanie zwiększa znaczenie środków otrzymanych dzięki wypłacie odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej. Mogą one okazać się pomocne także podczas rehabilitacji, nierzadko bardzo kosztownej.

Nie tylko wypadki drogowe

 

Choć większość towarzystw ubezpieczeniowych skupia się na polisach NNW skierowanych do kierowców, to tego rodzaju ochronę mogą także zapewnić sobie turyści czy sportowcy. Decydując się na zawarcie ubezpieczenia NNW warto zajrzeć do jego warunków ogólnych i samodzielnie upewnić się, jaki jest jego zakres.

Usługi dodatkowe

 

Wielu ubezpieczycieli oferuje w ramach ubezpieczenia NNW szereg dodatkowych usług, z jakich mogą skorzystać poszkodowane osoby. Bardzo często są to ułatwienia w zorganizowaniu rehabilitacji, przez co szybciej będziemy w stanie dojść do zdrowia. Wiele wypadków, szczególnie tych najgroźniejszych, w których były obecne ofiary śmiertelne, zadaje poszkodowanym nie tylko ból fizyczny, ale i psychiczny. Wtedy też przydatna okazuje się zwykle pomoc psychologa, często znajdująca się w pakiecie ubezpieczenia.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *