Odkurzacze budowlane zalety

Odkurzacze budowlane zalety

Na budowach czy przy poważniejszych remontach potrzebne nam będą odkurzacze budowlane. To urządzenia elektryczne o specjalnym przeznaczeniu. Mają one przeważnie większe gabaryty i solidniejszą budowę niż tradycyjne sprzęty do użytku domowego, ale też i skuteczniej sprzątają.

Jak to działa?

Odkurzacze budowlane działają na podobnej zasadzie jak zwykły odkurzacz, ale są wyposażone w większą moc silnika, co oznacza w praktyce lepszą siłę ssania. Oznacza to, że urządzenie radzi sobie świetnie na powierzchniach mocno zanieczyszczonych oraz na dużych obszarach wymagających posprzątania. Dlatego właśnie odkurzacze przemysłowe są praktycznie obowiązkowym sprzętem na wyposażeniu stolarni czy firm remontowych. Odkurzacz budowlany jest większy oraz zaprojektowany tak, aby mógł pracować w trudniejszych warunkach. Z tego powodu odkurzacze budowlane są zazwyczaj większych rozmiarów. Wymusza to na użytkownikach stosowania solidnych kółek, za pomocą których manewruje się odkurzaczem oraz hamulców, pozwalających na jego blokowanie w konkretnym miejscu. Nie bez znaczenia jest też długość kabla odkurzacza budowlanego, która nie wynosi standardowych kilku metrów, a przynajmniej kilkanaście.

Zalety

Największą zaletą odkurzaczy tego typu jest oczywiście ich wydajność. Sprzątają one szybciej i skuteczniej niż tradycyjne odkurzacze. Radzą sobie dobrze z większą ilością różnego rodzaju zanieczyszczeń i są dużo wszechstronniejsze w zastosowaniu. Służą bez szwanku dla stanu technicznego na budowach, w obiektach remontowanych, rozbudowywanych oraz na wszelkiego rodzaju większych powierzchniach wymagających sprzątania. Mogą usuwać wszelkie zanieczyszczenia takie jak pył gipsowy, gruz, wióry drzewne czy trociny. Niektóre z odkurzaczy nadają się też do usuwania zanieczyszczeń mokrych. Doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o remonty mieszkań czy biur. Niestety ich użycie wiążę się z większym zużyciem energii oraz dużym hałasem. Dlatego rzadko są stosowane w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, do zwykłego sprzątania.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odprowadzanie-pylu-i-szlamu/

Similar Posts:

Leave a Comment