Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną

Każdy inwestor przed rozpoczęciem budowy domu staje przed dylematem czy wybrać firmę budowlą czy też budować dom samodzielnie tak zwanym „systemem gospodarczym”.

System gospodarczy polega na samodzielnym prowadzeniu budowy przez inwestora, inwestor staje się na czas budowy przedsiębiorcą budowlanym, sam poszukuje fachowców, bądź ekip do poszczególnych etapów budowy, część prac wykonuje samodzielnie, bądź z pomocą członków rodziny. Inwestor także załatwia wszelkie formalności prawne oraz sam kupuje materiały i narzędzia budowlane. Oczywiście część prac wymaga zatrudnienia fachowców posiadających uprawnienia np. instalacyjne, budowlane, czy inne, tego wymaga bowiem prawo budowlane i wykonywanie prac przez osoby nieuprawnione jest niezgodne z prawem. System gospodarczy pozwala na dostosowanie tempa budowy do możliwości finansowych, nie zawsze jednak jest to korzystne, zbyt długi czas budowy podnosi jej koszty.

Należy także właściwie ocenić swoje umiejętności budowlane, gdyż może się okazać, że i tak do większości prac będziemy musieli zatrudnić osoby z kwalifikacjami.

Oszczędności na zakupie materiałów mogą także okazać się pozorne, ponieważ firmy budowane mają często rabaty i kupują taniej w hurtowniach czy u producentów. Konieczne jest przeprowadzenie analizy kosztów materiałów, narzędzi i czasu jaki inwestor jest gotowy poświęcić na budowę domu. Często po dogłębnej analizie okazuje się, że prostszym rozwiązaniem jest wynajęcie fachowej firmy. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Similar Posts:

Leave a Comment