Kredyty samochodowe czy gotówkowe?

Kredyty samochodowe czy gotówkowe?

Kiedy chcemy wymienić swój stary samochód na nowszy model, a nie posiadamy wystarczających środków finansowych, pozostaję nam skorzystać z kredytu samochodowego lub gotówkowego. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Kredyty samochodowe ( https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/kredyt-samochodowy,1.html ) są jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone tylko i wyłącznie pod zakup samochodu. Oznacza to, że za środki, które zostaną nam przyznane, możemy nabyć jedynie samochód osobowy, motocykl, ciągnik lub motorówkę. Maksymalny czas spłaty takiego kredytu może wynosić nawet dziesięć lat, a jego wzięcie wiążę się z mnóstwem formalności. W przypadku kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć go na dowolny cel. Dla banku jest tu bez znaczenia, na co przeznaczymy środki, które nam pożyczy. Aby otrzymać kredyt, wystarczy zazwyczaj dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach.

Więcej formalności może nas przerażać, ale kredyty samochodowe mają też swoje zalety

Przede wszystkim są po prostu lepiej oprocentowane. Jeżeli przejrzymy starannie oferty banków, możemy natknąć się nawet na kredyt, którego oprocentowanie będzie wynosiło siedem procent. W przypadku kredytów gotówkowych zazwyczaj zaczynają się one od dwudziestu procent. Wynika to z prostego faktu, że kredyty samochodowe są po prostu z punktu widzenia banku lepiej zabezpieczone. O ile przy gotówkowym kredycie jesteśmy od początku do końca właścicielem naszego nowego samochodu, to w samochodowym kredycie stajemy się nim dopiero przy spłacie ostatniej raty kredytu. W tym kredycie musimy więc przedstawić wszelkie dokumenty dotyczące samochodu, który chcemy kupić.

Chodzi tu o kserokopie karty pojazdu lub dowodu rejestracyjnego, a także dowód zakupu

Jeżeli auto kupujemy od osoby fizycznej, to wystarczy przynieść zwykłą umowę kupna – sprzedaży. W przypadku kiedy samochód nabywamy za pośrednictwem dealera lub w komisie to zobowiązani jesteśmy do dostarczenia faktury VAT. Musimy się też przygotować, że bank zażąda od nas zaświadczenia, które będzie zawierało stosowne informacje o tym, że samochód nie stanowi zastawu, jako gwarancji spłaty innego zobowiązania.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *