Kremy na AZS

Kremy na AZS

Atopowe zapalenie skóry atakuje już w pierwszym roku życia dziecka.

Jeśli jest nie leczone, a pielęgnacja skóry nie przebiega we właściwy sposób, to konsekwencje AZS potrafią być naprawdę uciążliwe oraz niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Prawidłowa pielęgnacja skóry z AZS musi wiązać się ze staranniejszą higieną i trafniejszym doborem środków do codziennej higieny

Niezwykle przydatny będzie krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Produkty tego typu powinny mieć prosty skład i nie zawierać więcej niż trzy do pięciu składników. Ograniczmy wtedy możliwość występowanie substancji, która powoduje alergie lub podrażnienia. Warto też przed zakupem upewnić się, że krem nie posiada żadnych substancji chemicznych i jest oparty tylko na naturalnych składnikach. Szczególnie pożądane są wszelkie substancje natłuszczające oraz kojące, a także właściwości antybakteryjnie i redukujące objawy świądu.

Poznaj kosmetyki na AZS https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała dziecka oraz kremy muszą mieć szczególne właściwości, jeśli mają nam pomóc w walce z atopowym zapaleniem skóry. Powinny mieć składniki, które pozwolą odbudować najsłabszą w przypadku AZS warstwę wodno- tłuszczową skóry. Polega to na stworzeniu płaszcza, który z jednej strony nawilża skórę i pozwala być jej bardziej elastyczną i jędrną, a z drugiej nie dopuszcza do jej wysuszenia, przez szkodliwe substancje, które zatrzymuje, zanim wnikną w głąb skóry.

Jak widać, bardzo ważne są składniki nawilżające i to na nie warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego kremu na atopowe zapalenie skóry

Jednym z popularniejszych składników tego typu jest mocznik. Znakomicie zmiękcza on i nawilża skórę. Warunkiem jest jego występowanie w danym preparacie w stężenie na poziomie minimum dziesięciu procent. Korzystnie działa także gliceryna, alantoina oraz wszelkie czynniki, które likwidują świąd, bądź przynajmniej redukują jego objawy. Doskonałe są tu kremy i mydła zawierające wyciąg z pestek dyni lub fukozę. Pamiętajmy, aby eliminować wszelkie środki higieny, które mają silne substancje zapachowe. Te bowiem bardzo często wywołują alergię, która wzmaga objawy atopowego zapalenia skóry.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *