Ogrzewanie podłogowe w łazienkach nie wpływa negatywnie na uszczelnienie. PRAWDA!

Ogrzewanie podłogowe w łazienkach nie wpływa negatywnie na uszczelnienie. PRAWDA!

Ogrzewanie podłogowe to element instalacyjny, który coraz chętniej gości w naszych łazienkach.

Dzięki nowoczesnym technologiom i wysokiej jakości chemii budowlanej nie ma przeszkód, by wykonać taki montaż podczas remontu czy projektowania nowej łazienki. O czym pamiętać, zanim zabierzemy się do pracy? – Po pierwsze i właściwie najważniejsze – ze względów bezpieczeństwa technicznego, ogrzewania elektrycznego nie należy wykonywać w obszarach bezpośrednio obciążonych wodą np. posadzkach natrysków – podkreśla Daria Bielska-Muszalik kierownik produktu w firmie Sopro.

Po drugie, wybierzmy odpowiednią chemię budowlaną tzn. taką, która jest przygotowana do kompensowania „pracy” ogrzewanego podłoża.

Tylko połączenie doświadczenia wykonawcy oraz wysokiej jakości produktu zagwarantuje nam kompatybilną pracę mat grzewczych oraz uszczelnienia. Kupując zaprawę klejową zwróćmy uwagę czy charakteryzuje się odkształcalnością i odpornością na „podgrzewanie”, zaś w przypadku fug koniecznie postawmy na wzmocnioną, zgodną z klasyfikacją CG2 – dodaje. Prawidłowo przeprowadzony proces montażowy, fachowo wykonany pomiar rezystancji izolacji maty grzewczej, a do tego wysokiej jakości produkty budowlane – to przepis na wymarzone ciepło w łazience.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *