Człowiek i życie

Człowiek i życie

Człowiek jest istotą, która należy do tak zwanego rodzaju homo, czyli do rodziny człowiekowatych. Oczywiście chodzi tutaj o historyczną teorię, że człowiek pochodzi od małpy, które według badań naukowców są istotami najbardziej zbliżonymi do ludzi. My, jako ludzie, należymy do jedynych istot rozumnych, czyli jesteśmy człowiekiem rozumnym, tak zwanym homo sapiens, ostatnim jak na razie etapem rozwoju człowiekowatych. Jesteśmy blisko spokrewnieni z rodzajami człowiekowatych, które wymarły wiele lat temu, w wyniku ewolucji.

energia geotermalna

Człowiek i życieSą to takie istoty jak homo habilis czy też homo erectus. Mimo tak skomplikowanej ewolucji, trwającej wiele lat, człowiek często jest uważany za istotę kruchą. Mimo, że odkryliśmy koło i ogień, mimo, że tworzymy politykę, gospodarkę i przemysł oraz wiemy, czym jest energia geotermalna, jest w tym bardzo wiele prawdy. Człowiek to krucha istota, ponieważ jego organizm jest słaby i narażony na działanie wielu czynników chorobotwórczych i nie tylko. Człowiek jest podatny na przykład na takie schorzenia jak zawał serca czy też udar. W takich przypadkach niezbędna jest pierwsza pomoc przedmedyczna.

pierwsza pomoc przedmedyczna

Poza tym zarazą naszych współczesnych czasów są choroby nowotworowe, na które umiera ogromna liczba osób na całym świecie. Niegdyś nie rejestrowano aż tylu przypadków chorób nowotworowych. Kiedyś poziom opieki medycznej był o wiele gorszy, ponieważ nie istniały takie badania, przyrządy i nie było takiej wiedzy, jaką posiadamy dzisiaj. Ludzie umierali na grypę i na choroby, na które dzisiaj wystarczy zażycie kilku tabletek, aby w kilka chwil być znów zdrowym. Jednakże jak już wspominano nie było tylu przypadków chorób nowotworowych, jak to wygląda obecnie. Mimo ciągłego rozwoju medycyny, nawet najwybitniejsi specjaliści pozostają nadal bezradni, jeżeli chodzi o nowotwory. W walce z tą chorobą są bezradni zarówno pacjenci, jak i lekarze. Znane są sposoby łagodzenie przebiegu tej choroby. Często nawet udaje się uratować człowieka od tej choroby, ale nigdy nie ma pewnej gwarancji. Bywa tak, że choroba nowotworowa nawraca nawet po wielu latach.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *