Co trzeba wiedzieć o umeblowaniu pokoju dziecka?

Co trzeba wiedzieć o umeblowaniu pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Jest to nieco odmienne od urządzania każdego innego pomieszczenia. Wnętrze musi być bowiem dostosowane do wieku oraz zapotrzebowań malucha. Dodatkowo musi zapewniać mu niezbędne bezpieczeństwo. Wnętrza używane przez dorosłych muszą być jedynie funkcjonalne oraz miłe dla oka.

Pokój dziecięcy to dużo bardziej wymagające pomieszczenie. Podczas jego urządzania trzeba mieć na uwadze wiele niezwykle istotnych czynników. Jednym z nich jest wybór odpowiednich mebli. Ich oferta jest na rynku bardzo szeroka, wybór tych najbardziej odpowiednich często wydaje się dla rodziców dość trudny. Na co powinno się zatem zwrócić uwagę podczas wyboru mebelków dziecięcych?

Dobrze jest postawić na tak zwane meble rosnące wraz z dzieckiem

Umożliwiają one rozsuwanie kolejnych elementów danego mebelka w ten sposób, by wraz z rosnącym wiekiem i wzrostem dziecka nadal pozostawać dla niego w pełnie funkcjonalnym. Tego typu meble dziecięce są najczęściej nieco droższe od swoich innych odpowiedników. Inwestycja ta jednak zwraca się, gdyż nie ma potrzeby zakupu nowych mebli przez o wiele dłuższy okres czasu. Warto się zatem zastanowić nad tego typu rozwiązaniem. W dłuższej perspektywie okaże się bowiem nie tylko praktyczne, ale i ekonomicznie opłacalne.

Wybrane mebelki dla dzieci powinny także zapewniać maksimum bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na standardy produkcji oraz jakość produktów danego producenta. Powinien on wykazać, iż nie stosuje żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Dodatkowo jakość oferowanych mebli powinna spełniać najważniejsze i najlepsze standardy. Dobrze jest także zapoznać się z opiniami klientów, te odnaleźć można z łatwością w Internecie.

Pamiętać należy o tym, iż mebli w dziecięcym pokoju wcale nie musi być dużo

Niepotrzebnie zabierze to bowiem jedynie dziecku przestrzeń, którą można wykorzystać do kreatywnej zabawy. Wiele dziecięcych szpargałów można pochować choćby w plastikowe pojemniki, które da się wsunąć pod łózko. Pamiętać należy także o tym, by wybrane meble odpowiadały wzrostowi dziecka. Powinno ono móc swobodnie sięgać po swoje ciuszki, zabawki i książeczki.

Design i wzornictwo wybranych mebli to już indywidualna kwestia, która zależy przede wszystkim od gustu i upodobań danej osoby. Warto postawić na neutralne kolory – różowy może dziewczynce szybko się znudzić lub wcale nie spodobać. Chłopiec wcale nie musi być fanem samochodów lub koloru niebieskiego. Jasne, ciepłe kolory w połączeniu z szarością – to doskonałe rozwiązanie do pokoju dla dziecka, niezależnie od płci.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *