Awaria dmuchawy

Awaria dmuchawy

Obecnie podróżujemy bardzo często. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, iż odpowiednia konserwacja samochodu jest bardzo ważna, ponieważ od tego zależy nie tylko nasze zdrowie ale również i życie.

Awarie samochodów zdarzają się bardzo często. Często bezpośredni wpływ na nie ma nieodpowiednia konserwacja pojazdu. Jedną z najczęstszych awarii, które mogą nam się przytrafić na drodze jest awaria dmuchawy. Bezpośrednią przyczyną uszkodzenia dmuchawy może być przepalony bezpiecznik lub uszkodzony przekaźnik a także uszkodzony silnik dmuchawy lub wyłącznik prędkości.Awaria dmuchawy Przyczyny awarii również możemy doszukiwać się w kostce zasilającej, w której może wystąpić zanik kontaktu a także przerwa w obwodzie. Naprawa dmuchawy jest często bardzo pracochłonna. Ciężko jest znaleźć miejsce na obwodzie, w którym nastąpiło przerwanie. Kolejno przeważnie najwięcej kłopotów sprawia wymiana całego silnika dmuchawy, ponieważ często należy wyjąć cały zespół nagrzewnicy, który jest umiejscowiony tuż pod deską rozdzielczą.

Do popularnej awarii samochodów możemy zaliczyć awarię turbosprężarki. Jest to jeden z elementów w układzie samochodowym, który jest odpowiedzialny między innymi za zwiększenie ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym. Tym samym ilość powietrza (a także tlenu) jest również zwiększana w komorze spalania. Warto wiedzieć, iż aby utrzymać ten sam skład mieszanki składającej się z powietrza oraz paliwa, należy zwiększać dawkę paliwa. Bezpośrednim rezultatem tej operacji będzie poprawienie sprawności napełniania cylindra a tym samym zwiększenie jego mocy.

Zobacz również: regeneracja turbin

Turbosprężarka jest bardzo złożonym elementem. Jednak należy pamiętać, iż jeśli ulegnie awarii, mamy możliwość jej regeneracji. Regeneracja turbosprężarki jest zabiegiem, który pomaga odzyskać dawną sprawność naszego urządzenia, poprzez serię wykonywanych operacji. W tym celu należy między innymi rozkręcić turbosprężarkę, dokładnie ją oczyścić ( zazwyczaj stosuje się piaskowanie oraz mycie). Jednak niestety nie wszystkie elementy, które uległy awarii można poddać regeneracji. Ważne jest, aby tego typu zabieg wykonywać w renomowanej firmie, w której odpowiednio wykwalifikowani fachowcy zajmą się naszym sprzętem. Z pewnością oszczędzimy dużo pieniędzy, w przeciwieństwie do zakupu całkowicie nowego elementu, który nie jest tani.

Niespodziewana awaria samochodu w dzisiejszych czasach może zdarzyć się każdemu. Jednak należy pamiętać o systematycznym pielęgnowaniu swojego auta, tak, aby w miarę możliwości uniknąć niechcianych awarii, które mogą zagrozić nie tylko naszemu zdrowiu ale również i życiu.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *