Co musisz wiedzieć o pożyczce?

Co musisz wiedzieć o pożyczce?

Bardzo często stosujemy pojęcie kredyt i pożyczka zamiennie. Są jednak różnice pomiędzy tymi produktami. Kredyt bank przyznaje na określony w umowie cel, na przykład udziela go na zakup mieszkania. Ma też prawo zweryfikować, czy otrzymane środki zostały przez kredytobiorcę rzeczywiście wydane na określony cel. Bankowa pożyczka gotówkowa nie wymaga określania celu. To najważniejsza różnica między bankowym kredytem a pożyczką (sprawdź https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html).

Jakie zalety ma pożyczka gotówkowa?

Wniosek o jej przyznanie można złożyć w dowolnie wybranym banku. W większości z nich formalności związane z przyznaniem pożyczki zostały ograniczone do koniecznego minimum. Są banki, które udzielają pożyczek gotówkowych nawet bez konieczności dołączania do wniosku zaświadczenia o zarobkach. W wielu z nich wystarczy, gdy pożyczkobiorca dołączy do wniosku skan wyciągu z konta. Kwota pożyczki może być stosunkowo wysoka; zależy to oczywiście od zarobków wnioskodawcy i oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny okres, na który pożyczka może zostać udzielona to 10 lat. Kolejnym plusem pożyczki jest to, że wniosek rozpatrywany jest przez bank bardzo szybko. Pożyczkę można ubezpieczyć; decyzja o wykupieniu ubezpieczenia jest dobrowolna.

Ile kosztuje pożyczka?

Na koszt pożyczki składa się nie tylko jej oprocentowanie. Za jej przyznanie bank pobiera prowizję, która także składa się na cenę pożyczki. Prowizja jest z reguły pobierana przez bank jednorazowo w momencie wypłacania pożyczki. Na cenę pożyczki może też składać się jej ubezpieczenie – nie w każdym banku jest ono dobrowolne. O tym, jaka jest łączna cena pożyczki bank musi poinformować pożyczkobiorcę jeszcze zanim złoży on na umowie swój podpis.

Z bankowej oferty wyjątkowo często klienci wybierają pożyczkę gotówkową. To produkt, który można otrzymać w każdym banku przy minimum formalności. W przypadku niewielkich kwot banki nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Plusem pożyczki gotówkowej jest również to, że środki można przeznaczyć na dowolny cel; bank nie kontroluje pożyczkobiorcy.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *