Jak poprosić szefa o podwyżkę?

Jak poprosić szefa o podwyżkę?

Musisz sobie uzmysłowić, ponad wszystko, co inni mówią i co sam sobie ubzdurałeś, że prośba o podwyżkę to rzecz normalna i to, że chcesz zarabiać więcej wynika z faktu, że poświęcasz swój dzień na pracę zdobywając coraz większe doświadczenie i umiejętności.

Warto poświęcić trochę czasu na badanie rynku pracy i sprawdzić, jakie są średnie wynagrodzenia w innych firmach na podobnym stanowisku, co Twoje.

Do rozmowy z szefem trzeba się przygotować

 

Będziesz wtedy miał dodatkowy atut podczas konstruktywnej rozmowy z szefem. Podczas rozmowy o podwyżce warto tak przedstawić swoją sprawę, aby pokazać szefowi, że zwiększając Ci wypłatę, firma również dużo zyska. Przedstaw przykłady swojego zaangażowania w pracy i sposobów, w jaki rozwijasz swoje umiejętności na swoim stanowisku. Ważną sprawą jest również wybór odpowiedniego momentu na taką rozmowę.

Warto wybrać odpowiedni moment na spotkanie

 

Nie proś o podwyżkę w momencie ciężkiej sytuacji rodzinnej, gdy masz kredyty na meble itp. Wtedy twoja rozmowa będzie bardzo stresująca, ponieważ wizja utraty pracy, która umożliwia funkcjonowanie całej Twojej rodzinie będzie czynnikiem stresującym i sprawi, że stracisz pewność siebie. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, warto wziąć pod uwagę dostępne możliwości, jakie sugeruje nam rynek. Wiele z nich jest wartych naszej uwagi, wobec czego nie można o nich zapominać. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat dostępnych możliwości, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę informacje znajdujące się w Internecie. Korzystając z informacji, które są na nich udostępnione będziemy w stanie dokonać najlepszego wyboru pośród wszystkich możliwych. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o korzyściach, jakie ze sobą niosą. Internet to źródło informacji, do którego warto sięgać, wobec czego pamiętajmy o nim.

Similar Posts:

Leave a Comment