Jak rozmawiać o podwyżce?

Jak rozmawiać o podwyżce?

Przede wszystkim boimy się jak nasz pracodawca zareaguje na naszą prośbę o podwyżce.

Często nie wiemy nawet czy nasza prośba jest zasadna, bo nie mamy pojęcia czy nasze zarobki są porównywalne z zarobkami innych pracujących na tych samych stanowiskach w innych przedsiębiorstwach.

Dylematy pracownika

 

W gruncie rzeczy obecna praca nam odpowiada i nie chcielibyśmy jej utracić. Obawiamy się, więc, że nasz szef nas po prostu zwolni zadowalając się nowym pracownikiem, który za tą samą pracę weźmie nawet mniejszą wypłatę, co nasza obecna. To są właśnie stereotypy i lęki, które rządzą nami od wielu lat. To przez nie właśnie sytuacja zarobkowa wielu Polaków jest mizerna.

Jak zatem powinniśmy się zachować, aby zmienić ten stan rzeczy?

 

Zanim zapadnie ostateczna decyzja, warto wziąć pod uwagę dostępne możliwości, jakie sugeruje nam rynek. Wiele z nich jest wartych naszej uwagi, wobec czego nie można o nich zapominać. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat dostępnych możliwości, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę informacje znajdujące się w Internecie. Korzystając z informacji, które są na nich udostępnione będziemy w stanie dokonać najlepszego wyboru pośród wszystkich możliwych. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o korzyściach, jakie ze sobą niosą. Internet to źródło informacji, do którego warto sięgać, wobec czego pamiętajmy o nim.

Similar Posts:

Leave a Comment