Czy leasing auta to dobre rozwiązanie?

Czy leasing auta to dobre rozwiązanie?

Chcąc kupić samochód, większość z nas udaje się do banku. Niestety, często zdarza się tak, że bank z różnych względów nie chce przyznać nam kredytu. Być może to również my nie jesteśmy zainteresowani kredytem, a posiada ilość gotówki nie pozwala na zakup samochodu. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy zdecydować się na leasing auta, który jest rozwiązaniem stosowanym coraz powszechniej.

Umowa leasingowa

Podstawą leasingu jest oczywiście umowa leasingowa. Zawierana jest ona przez strony, które w określane są jako leasingobiorca oraz leasingodawca. Umowa określa prawa i obowiązku obu stron. I tak leasingodawca zobowiązuje się do przekazania do użytkowania samochodu, zaś leasingobiorca ma obowiązek uiszczać ustalone opłaty. W umowie określone są również kwestie opłat związanych z utrzymaniem samochodu, ewentualnymi naprawami, a także ubezpieczeniem. Dlatego tak ważne jest, aby z umową dokładnie się zapoznać. Chodzi o to, aby już w trakcie jej trwania nie być niemile zaskoczonym.

Koniec umowy

Umowa leasingowa nie trwa wiecznie. Czas jej trwania jest precyzyjnie określony. Kiedy dobiegnie końca, leasingobiorca ma dwa rozwiązania. Może podjąć decyzję o wykupie samochodu, co w wielu przypadkach jest dla niego rozwiązaniem bardzo korzystnym bądź zrezygnować z takiej możliwości i po prostu zakończyć współpracę z firmą leasingową. Warto jednak pamiętać, że wykup odbywa się na ogół po cenie zdecydowanie niższej niż cena rynkowa. Jest w związku z tym bardzo korzystny.

Czy tylko nowe auta?

To często zadawane w odniesieniu do leasingu pytanie. Jeszcze kilka lat temu leasing obejmował wyłącznie nowe samochody. Dzisiaj w ofercie firm leasingowych znajduje się również leasing aut używanych. Jest to niewątpliwie ogromny ukłon w stronę klientów, którzy nie zawsze zainteresowani są kupnem nowego auta.

Leasing to ciekawa propozycja dla osób chcących kupić auta. Nie wpływa na zdolność kredytową, jest rozwiązaniem bezpiecznym i – co najważniejsze – może zakończyć się wykupieniem pojazdu na własność.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *