Pędzle do makijażu i ich rodzaje

Pędzle do makijażu i ich rodzaje

W każdej drogerii znajdziemy niejeden pędzel do makijażu. Dzięki nim można precyzyjnie nakładać kosmetyki, uzyskując naprawdę bardzo dobry efekt, na którym przecież zależy każdej kobiecie. Zobaczmy, jakie pędzle do makijażu wyróżniamy.

Pędzel do pudru

To pędzel najbardziej klasyczny. Jest duży, bardzo mięsisty, a jego główka jest delikatnie zaokrąglona. Pędzle do pudru w wielu drogeriach spotykane są pod nazwą pędzla kabuki. Chcąc kupić naprawdę dobry pędzel do pudru, warto postawić na taki z szeroką podstawą. Dzięki temu pędzel można bezpiecznie odstawić, jednocześnie go nie dotykając.

Pędzel do róży

To pędzel, który jest zdecydowanie mniejszy od pędzla przeznaczonego do pudru. Ma on główkę ściętą pod skosem. Od pewnego czasu ogromną popularnością cieszą się pędzle do różu mające białe włosie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę kolor włosia nie ma żadnego znaczenia. Wybierając pędzel do różu, należy postawić na taki, którego włosie jest możliwie jak najbardziej delikatne.

Pędzel do korektora

Taki pędzel do makijażu ma bardzo krótką i jednocześnie płaską główkę. To pędzel twardy, który raczej nie jest elastyczny. Pędzle do korektora często mają włosie w kolorze karmelowym. Pędzel do korektora jest wykonany tak, aby możliwe było z jego pomocą nakładanie tych produktów, które są naprawdę bardzo gęste.

Pędzel do nakładania cieni do powiek

To pędzel niewielki, krótki, a jednocześnie płaski. Jednocześnie jego włosie nie jest tak zbite, jak w przypadku pędzla przeznaczone do nakładania korektora. Bardzo często pędzle do nakładania cieni do powiek jest lekko zaokrąglony. Dostępne są także pędzle do nakładania powiek, które mają kształt stożka. Warto używać pędzla zamiast aplikatora, który często dołączony jest do opakowania z cieniami. Pozwala bowiem na zdecydowanie lepszą kontrolę nad ilością nakładanego produktu,

Pędzel do blendowania cieni do powiek

Takie pędzle mają bardzo różny kształt. Wszystkie mają kulisty kształt. Dlatego takie pędzle można znaleźć w sklepach pod nazwą kulka. Trzeba pamiętać, że zbyt mały pędzelek może utrudnić roztarcie granic między kolorami.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *