Zwróć uwagę na montaż

Zwróć uwagę na montaż

Wbrew pozorom nie jest to jednak sprzęt przeznaczony wyłączenie do bardzo dużych łazienek, ponieważ wymiarami nie odbiega od tradycyjnej miski podwieszanej. – Podobieństwo jest również widoczne w zakresie montażu.

Bidet powinien być mocowany na ten samej wysokości – ok. 42 cm, z uwzględnieniem 20 centymetrowej przestrzeni po bokach i wolnego miejsca o szerokości ok. 60-70 cm z przodu, co ułatwi siadanie i wstawanie. Należy także pamiętać, by bidet i miskę instalować w bezpośrednim sąsiedztwie, zwiększając tym samym komfort użytkowania – dodaje ekspert. Decydując się na zakup takiego zestawu, warto wybierać obydwa elementy z jednej kolekcji danego producenta ceramiki. W ten sposób unikniemy estetycznego niedopasowania pod względem odcienia powłoki czy wzorniczych detali.

Tym, dla których przeszkodę w montażu bidetu stanowi zbyt mała ilość wolnej przestrzeni, a nie chcą rezygnować z rozwiązania sprzyjającego dbaniu o higienę intymną, warto polecić bidettę.

Konstrukcja tego typu wyposażenia stanowi połączenie tradycyjnej baterii umywalkowej oraz osobnego natrysku typu bidetta z długim wężem. To właśnie ten element – wąż łączący źródło wody z rączką natrysku, umożliwia dotarcie ze strumieniem do miski podwieszanej, w której można wygodnie się podmyć. Przełączenie wody z baterii na rączkę w dowolnym momencie umożliwia specjalny przycisk – dodaje ekspert. Podobnie jak w przypadku klasycznego bidetu, także natrysk bidetta ułatwi wykonywanie łazienkowych czynności takich jak opłukanie brudnych butów, odświeżenie stóp, napełnienie wiadra wodą czy spłukanie środków czystości z mytej toalety. Rozwiązanie to jest również polecane do wnętrz, z których korzystają osoby niepełnosprawne lub mające problemy ze swobodnym poruszaniem się, bowiem nie wymaga przemieszczania się pomiędzy dwoma sanitariatami w celu wykonania czynności higienicznych.

Similar Posts:

Leave a Comment