Zastosowanie farb poliuretanowych

Zastosowanie farb poliuretanowych

Farba poliuretanowa do metalu znajduję głównie zastosowanie, jeśli chodzi o malowanie dużych konstrukcji, które występują w przemyśle stoczniowym, mechanicznym i budowlanym. Farba poliuretanowa do metalu najczęściej jest wykorzystywana do malowania metalowych, stalowych i żeliwnych konstrukcji oraz sprzętów, ale stosuję się ją także na podłożach z tynku, betonu, drewna czy tworzyw sztucznych.

Jej niewątpliwą zaletą jest to, że tworzy bardzo trwałe warstwy, które skutecznie chronią daną powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz oczywiście korozją

Dodatkowo jest to rodzaj warstwy wysoce odpornej na ścieranie. Jest ona bardzo trwała, i wszelkie czynniki zewnętrzne nie wpływają zasadniczo na jej kolor czy połysk. To, co szczególnie ważne zwłaszcza dla powierzchni przemysłowych i znajdujących się choćby w warsztatach samochodowych czy innych miejscach, gdzie powierzchnia narażona jest na działanie chemii, to fakt, że farba tego typu jest odporna na rozpuszczalniki, oleje maszynowe czy inne środki chemiczne. Skutecznie zabezpiecza również przed działaniem wody czy promieniowania UV.

Kolejną zaletą tej farby jest to, że jej stosowanie jest bardzo proste

Jeśli chodzi o małe powierzchnie lub takie, które mają wiele krzywizn i załomów, to możemy to robić zwykłym pędzlem. W przypadku dużych ścian metalowych malowane są one z zastosowaniem natrysku pneumatycznego lub hydrodynamicznego. Nie musimy się też martwić o to, kiedy zdecydujemy się zastosować farbę. Można nią malować nawet w temperaturach minusowych do pięciu stopni Celsjusza. Ostatecznie sama pomalowana powierzchnia bardzo długo, nawet jeśli działają na nią niesprzyjające czynniki, zachowuje swoją trwałość, a także pozostaje estetyczna w sensie wyglądu. Dlatego tak niezwykle często, farby te są wykorzystywane choćby przy malowaniu elementów metalowych znajdujących się przy drogach szybkiego ruchu. Wykorzystuje się je przy budowie dróg, autostrad czy parkingów, a także, jeśli chodzi o jachty czy też rozmaite elementy przemysłowe, barierki, kładki lub elementy budowy mostów.

Zobacz: https://nobiles.pl/produkty/metal/nobiles-nobikolor-pur/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *