Zasady bezpiecznego pożyczania przez Internet

Zasady bezpiecznego pożyczania przez Internet

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba firm pożyczkowych oferujących udzielenie pożyczki online. Jest to związane z coraz większym zainteresowaniem klientów chwilówkami.

Można je otrzymać szybko i bez zbędnych formalności. Żeby jednak nie spotkały nas przykre niespodzianki w przyszłości, warto poznać kilka prostych zasad bezpiecznego pożyczania przez Internet.

Prześwietlamy firmę pożyczkową

 

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę, warto sprawdzić, czy firma, którą wybraliśmy, istnieje. Dobrze jest także sprawdzić, do czego firma pożyczkowa może wykorzystać wpisane przez nas we wniosku dane osobowe. Informacje tego rodzaju znajdziemy w regulaminie i polityce prywatności danej instytucji finansowej. Niewskazane jest korzystanie z ofert, które przyszły do nas drogą e-mailową. E-mail może być wysłany przez inną firmę, próbującą otrzymać nasze dane. Nawet, jeśli adres, z którego otrzymaliśmy e-maila, wydaje się nam autentyczny, lepiej jest wypełnić wniosek o pożyczkę bezpośrednio ze strony wybranej firmy pożyczkowej.

Ufam, ale sprawdzam

 

Wpisując swoje dane do wniosku kredytowego, zawsze korzystajmy z zaufanego komputera oraz zaufanej sieci internetowej. Unikniemy wtedy wykradnięcia naszych danych przez złośliwe oprogramowanie. Zanim zaczniemy wypełniać wniosek o pożyczkę, sprawdźmy, czy strona, z której korzystamy korzysta z łącza szyfrowanego. Połączenie szyfrowane jest oznaczone symbolem kłódki obok adresu strony w przeglądarce. Jeśli podczas składania wniosku musimy podać hasło, dzięki któremu w przyszłości będziemy mogli się zalogować do panelu klienta na danej stronie, pamiętajmy, żeby hasło to było bezpieczne. Dobre hasło to hasło długie i niewystępujące w słowniku. Jeśli już wybraliśmy hasło dostępu do panelu klienta, pamiętajmy, że nie powinniśmy go ujawniać innym osobom. Nawet, jeżeli obecnie im ufamy. Hasło dostępu to sprawa prywatna!

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *