Wykup faktur – jakie korzyści?

Wykup faktur - jakie korzyści?

 

Na naszym rynku coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją kiedy kontrahenci wymagają faktur długoterminowych. Dla wielu firm, zwłaszcza tych mniejszych jest to dość duży problem. Wpływa bowiem bezpośrednio na ich płynność finansową. Muszą one bowiem najpierw ponieść koszty realizacji usługi, a następnie dość długo, nawet do trzech miesięcy, czekać na zapłatę. W związku z tą sytuacją coraz popularniejsza staje się usługa polegająca na wykupywaniu faktur. Na rynku powstaje coraz więcej firmy świadczących właśnie taką usługę. Wykupywanie faktur daje firmą spore korzyści.

Płynność finansowa

Przede wszystkim mowa tu o już wspomnianej płynności finansowej. Firma nie musi czekać kilka miesięcy na opłatę faktury przez klienta. Środki finansowe otrzyma od razu po wystawieniu faktury od firmy, która ją wykupiła. Co ważne, firma nie traci na swojej konkurencyjności. Może ona nadal wystawiać faktury z długim terminem płatności. Teraz kiedy rynek coraz bardziej tego wymaga, firma może bez problemu startować w takich projektach. Co ważne z takiej usługi możemy korzystać wtedy kiedy chcemy.

Faktury z najdłuższym terminem płatności

Nie musimy sprzedawać wszystkich faktur, a jedynie te wybrane, te które chcemy. Mogą być to np. faktury z najdłuższym terminem płatności lub faktury wystawione konkretnym kontrahentom. To rozwiązanie daje także firmie bezpieczeństwo finansowe. Firma nie musi zaciągać dodatkowych pożyczek lub kredytów w celu utrzymania płynności finansowej. Wszelkie należności otrzymuje bowiem od razu. Jest jeszcze jedna ważna firma. Jeśli nasz kontrahent nie będzie płacił faktury, firma która ją od nas wykupiła poinformuje nas o tym. Będzie to dla nas informacja to tym, aby na takiego kontrahenta uważać.

Jak zatem widać korzyści wynikające ze sprzedaży faktur są dość wymierne. Jeśli zatem nasza działalność głównie opiera się na realizacji projektów, które charakteryzują się odroczonymi płatnościami, warto taką możliwością jak sprzedaż faktur się zainteresować. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić swój biznes bez obawy o brak płynności finansowej.

Similar Posts:

Leave a Comment