Wanna wpisana w przestrzeń

Wanna wpisana w przestrzeń

Aby nawet niewielka łazienka cechowała się wysoką ergonomią, rozmiar i kształt wanny należy dopasować do metrażu i układu wnętrza.

Dzięki różnorodności dostępnych na rynku wariantów – prostokątnych, narożnych, asymetrycznych – i szerokiej gamie wymiarów, możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Generalna zasada mówi, by w przypadku małych pomieszczeń wykorzystywać wszelkie wnęki ścienne i kąty, tak aby wanna nie wpływała negatywnie na swobodę poruszania się. W tego typu łazienkach sprawdzają się przede wszystkim modele jednostronnie zwężane, których najkrótszy bok osiąga długość ok. 50 cm.

Przestronne wnętrza warto natomiast wyposażyć w nieco większe wanny z siedziskiem, ułatwiające przeprowadzenie domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Tego typu rozwiązanie znajdzie także zastosowanie tam, gdzie wśród domowników są małe dzieci lub osoby starsze, którym trudność sprawia utrzymanie równowagi podczas kąpieli. Istotny dla zachowania bezpieczeństwa jest również materiał, z jakiego wykonano wannę. – Jednym z najbardziej praktycznych tworzyw jest akryl, który posiada właściwości antypoślizgowe. Gładka powłoka sprawia, że utrzymanie go w czystości nie stanowi problemu, a dzięki zawartości jonów srebra, na tego rodzaju powierzchni namnażanie się bakterii ograniczone jest do minimum. Inne walory akrylu to przystępna cena i niewielki ciężar, dzięki czemu transport i montaż wanny jest dużo łatwiejszy – dodaje ekspert. Co istotne, w odróżnieniu od starszych wanien wykonanych ze stali lub żeliwa, materiał ten – dzięki utrzymywaniu temperatury otoczenia, pozostaje ciepły w dotyku.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *