Terminowa spłata pożyczki

Terminowa spłata pożyczki

Korzystając z oferty jakiegokolwiek produktu kredytowego, należy zawsze pamiętać o jego terminowych spłatach. Opóźnienia w regulowaniu zobowiązań powodują powstanie licznych nieprzyjemności.

Za to terminowa spłata pożyczki może oznaczać wiele korzyści w przyszłości. Terminowa spłata pożyczki bardzo często powoduje możliwość uzyskania kolejnej pożyczki w wyższej kwocie. Firma pożyczkowa jest w stanie zaoferować więcej środków, gdyż bardziej nam ufa. Jeśli mamy opóźnienia w spłatach – najprawdopodobniej nie otrzymamy kolejnej pożyczki wcale.

Klient stały = klient wiarygodny

 

Osoby, które regulują swoje zobowiązania w terminie, zyskują najczęściej status „stałego klienta”. Oznacza to, że firma pożyczkowa uważa nas za klienta zaufanego. Najprawdopodobniej w przyszłości będziemy mieć szybszy proces przyznawania pożyczki. Możliwe też, że będziemy mogli skorzystać z preferencyjnych warunków kolejnych pożyczek. Dzięki terminowym spłatom oszczędzamy. Nie ponosimy kosztów za wezwania do zapłaty (zwane monitami). Opłaty te są zazwyczaj bardzo wysokie (nierzadko wynoszą kilkaset złotych za monit), a jedyną sytuacją, w której nie musimy ich płacić – jest właśnie terminowe regulowanie zadłużenia. Brak opóźnień w płaceniu rat wiąże się ze stworzeniem dobrej historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej, jest to rejestr tworzony przez banki) i BIG-u (Biuro Informacji Gospodarczej, jest to rejestr, który mogą tworzyć zarówno banki, jak i przedsiębiorcy niebędący bankami).

Jak uniknąć komornika i firmy windykacyjnej?

 

Dobra historia kredytowa w BIK i BIG umożliwia uzyskanie kolejnych kredytów w przyszłości. Posiadanie opóźnień w spłatach wiąże się wystąpieniem procesu windykacji, a co za tym idzie – z dużym stresem. Terminowe regulowanie pożyczki zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli płacimy raty w terminie, nie będziemy niepokojeni przez firmę windykacyjną, ani przez komornika. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, warto wziąć pod uwagę dostępne możliwości, jakie sugeruje nam rynek. Wiele z nich jest wartych naszej uwagi, wobec czego nie można o nich zapominać. Jeżeli chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat dostępnych możliwości, to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę informacje znajdujące się w Internecie. Korzystając z informacji, które są na nich udostępnione będziemy w stanie dokonać najlepszego wyboru pośród wszystkich możliwych. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie można zapominać o korzyściach, jakie ze sobą niosą. Internet to źródło informacji, do którego warto sięgać, wobec czego pamiętajmy o nim.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *