Porady dla wszystkich maniaczek kosmetyków

Porady dla wszystkich maniaczek kosmetyków

Jeśli mamy trochę miejsca i pokaźną kolekcję lakierów do paznokci, można wykorzystać ich soczyste kolory jako element aranżacji wnętrza.

Aby nie traciły swoich właściwości, należy przechowywać je w zacienionym miejscu i w pionowej pozycji. Dlatego dobrym pomysłem może być ustawienie ich na płaskiej lub piętrowej paterze na ciasto. Jeśli jednak wolimy schować je na przykład do szuflady, bardzo przydatny będzie własnoręcznie wykonany ekspozytor z licznymi przegródkami, które umożliwią przechowywanie każdej buteleczki na stojąco. Aby go wykonać, potrzebne będzie pudełko i kawałek sztywnego kartonu, z którego zrobimy przedziałki.

Aby zachować porządek wśród kosmetyków, używanych pod prysznicem, warto wykonać organizer z przepuszczającego wodę materiału.

Najpierw wycinamy fragment o wymiarach ok. 30 x 40 cm, a następnie doszywamy do niego kieszonki, w których pomieścimy żel pod prysznic, szampon, odżywkę do włosów, peeling, a także inne przydatne akcesoria. Górny fragment materiału przeszywamy i wycinamy kilka dziurek w równej odległości. Wkładamy w nie haczyki i wieszamy na przytwierdzanych do ściany silikonowych wieszaczkach. Waciki, patyczki higieniczne, płatki kosmetyczne będą natomiast zawsze pod ręką, jeśli włożymy je do identycznej wielkości słoików z dekoracyjnymi zakrętkami. Możemy także ozdobić je samodzielnie, np. za pomocą złotej farby i ozdobnych kamyczków, dostępnych w pasmanterii.

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *