Porady dla prowadzących biznes internetowy

Porady dla prowadzących biznes internetowy

Na pewno każdy z nas kiedyś myślał choćby raz, o tym żeby rozpocząć działać na własny rachunek i uruchomić biznes internetowy. Zapewne większość osób, które jednak tego nie zrobiły, odstraszyć mogły koszty, konieczność zrezygnowania z pracy czy wysokość wkładu własnego na rozpoczęcie działalności.

Co jednak, jeśli możliwe byłoby rozpoczęcie biznesu internetowego bez żadnych kosztów, wkładu własnego, który dawałby niemałą gwarancję na zarobienie niezłych pieniędzy? Co dla większości przedsiębiorstw stanowi największy koszt dla wkładu własnego na rozpoczęcie działalności?

Wydatki związane z własnym biznesem

 

Oczywiście towar. Jeżeli chcesz prowadzić sklep internetowy z jeansami to te jeansy musisz kupić. Istnieje od tego oczywiście wyjątek, czyli tak zwany model sprzedaży dropshippingu, polegający na tym, że w swoim sklepie internetowym zbierasz zamówienia, przekazujesz je do producenta lub finalnego sprzedawcy, a za pośrednictwo otrzymujesz procent. Jeśli jednak mówimy o SWOIM biznesie, to odrzućmy taką możliwość. Jeśli masz zamiar w Internecie oferować usługi, to Twoje koszty na rozpoczęcie e-biznesu drastycznie zmaleją, choć wiele zależy od konkretnego rodzaju usługi. Jeśli będzie to tworzenie oprogramowania dla firm, a Ty będziesz potrzebować zatrudnić dziesięciu specjalistów IT, to koszty będą ogromne. Jeśli jednak masz zamiar oferować swoje usługi programistyczne i działać w pojedynkę, to na otwarcie takiego biznesu niewiele Ci trzeba, choć oczywiście sprzęt komputerowy nie musi być tani.

Szukamy sposobu na poważny zarobek

 

Czasami do zarabiania bardzo dużych pieniędzy wystarczy po prostu strona internetowa, która składa się z domeny i hostingu, Ale jak na tym zarabiać? Mógłbyś oczywiście zrobić wartą uwagi stronę, która przyciągnie miliony użytkowników i zarabiać na przykład na reklamach. Możesz również skupić się na znacznie mniejszej grupie potencjalnych klientów, którym sprzedasz produkt elektroniczny, a dzięki temu, że stworzysz go sam, zarobisz ogromne pieniądze. Co może być takim produktem? A choćby e-book, a choćby program do układania diety, a choćby porady dotyczące inwestowania na giełdzie. Takich pomysłów jest naprawdę wiele.

Similar Posts:

Leave a Comment