Pokrycia dachowe – jakie wybrać?

Pokrycia dachowe - jakie wybrać

Wybór pokrycia dachowego nie należy do łatwych. Produceni kuszą rozmaitymi, atrakcyjnymi propozycjami, a my gubimy się w ich gąszczu. Jakie rodzaje pokryć dachowych są najpopularniejsze?

W polskich domach jednorodzinnych najczęściej spotyka się blachy i blachodachówki, gonty bitumiczne, dachówki ceramiczne oraz dachówki cementowe, które dzielą się dodatkowo na ciężkie oraz lekkie. Pokrycia lekkie to te, które ważą 1,5-20 kg/m², zaś ciężkie – 30-80 kg/m². Do niezwykle solidnych należą pokrycia dachówki ceramiczne. Są one drogie i ciężkie, ale bardzo wytrzymałe i trwałe. Prezentują się niezwykle atrakcyjnie i znakomicie nadają się do dachów o skomplikowanych kształtach.

Bardzo popularne i dobre jakościowo są dachówki cementowe. Na zewnątrz ciężko je odróżnić od ceramicznych, ale są znacznie lżejsze oraz tańsze. W przypadku dachów o prostej geometrii poleca się wielowarstwowe blachodachówki. Są one lekkie i nie kosztują zbyt wiele.

Do tanich pokryć dachowych należą gonty bitumiczne. Wymagają one równego i sztywnego podłoża, z tego więc względu ich koszt nie jest wcale niższy niż dla blachodachówek.

Osoby, które mają duże możliwości finansowe mogą postawić na egzotykę, np. na strzechy słomiane lub łupki drewniane.

Pamiętajmy, by przed dokonaniem wyboru dokładnie zapoznać się ze wszystkimi za i przeciw i świadomie podjąć przemyślaną decyzję.

Gdzie kupować pokrycia dachowe?

Zakup pokrycia dachowego powinien być wyważony i dobrze przemyślany. Jest to bowiem droga i wieloletnia inwestycja. Nie powinniśmy więc dokonywać go w  pośpiechu i bez analizy wszystkich za i przeciw. Jeżeli chodzi o wybór miejsca zakupu, to mamy w tej kwestii duże pole do popisu. Niektórzy decydują się na zamówienie pokrycia dachowego przez internet, co w dobie współczesnej nie jest niczym dziwnym. Przewagę mają jednak sklepy stacjonarne, które pozwalają nam na ujrzenie produktu na żywo i jego dokładną ocenę. Przed wyborem sklepu warto poradzić się najbliższego otoczenia, a także sprawdzić komentarze w sieci. Powiedzą nam one wiele o konkretnym miejscu lub produkcie.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.gerardroofs.pl

Similar Posts:

Leave a Comment