Po co inwestować w ubezpieczenie grupowe?

Po co inwestować w ubezpieczenie grupowe

Dziś firmy, które chcą przekonać do siebie pracowników liczą się z tym, że podpisanie umowy o pracę i regularne wypłacanie pensji może nie być wystarczające. Pracownicy lubią czuć się szanowani i doceniani, warto więc zastanowić się nad tym, czy nie wzmocnić w nich tego poczucia dając im dodatkowe wsparcie. Jedną z ciekawszych propozycji wydaje się w tym kontekście ubezpieczenie grupowe chroniące nie tylko samych zatrudnionych, ale również osoby im najbliższe.

Czy warto inwestować w ubezpieczenie pracownicze?

Może się wydawać, że ubezpieczenie pracownicze nie jest niczym innym, jak tylko dodatkowym kosztem, który musi być poniesiony przez pracodawcę. Jeśli jednak potraktuje się je jako inwestycję, szybko można będzie się przekonać o tym, jak ciekawe jest to rozwiązanie. Pracownicy doceniają nie tylko poczucie bezpieczeństwa, jakie daje im świadomość dodatkowej ochrony. Ubezpieczenie cementuje tez ich związek z firmą pozwalając im odczuć, że są kimś ważnym dla zatrudniającego. Objęcie ubezpieczeniem także członków ich rodzin to dodatkowy efekt psychologiczny. Wbrew pozorom, również oni powinni być zadowoleni z pracy zatrudnionego, a świadomość, że pracodawca się o niego troszczy daje im spokój. Pracownik nie jest zachęcany przez rodzinę do zmiany zatrudnienia, pracuje więc bez stresu i przekonania, że wcale nie wykonuje swoich obowiązków w miejscu najbardziej do tego właściwym.

Jaki jest zakres ubezpieczeń grupowych?

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych produktów ubezpieczeniowych, zakres ubezpieczenia grupowego jest uzależniony od określonych czynników. Zwykle jest to przede wszystkim wysokość składki, nie bez znaczenia wydają się jednak również ustalenia zawarte w umowie. Obecnie ubezpieczenia pracownicze nie chronią już wyłącznie przed tymi wypadkami, do jakich może dojść w miejscu pracy. Obowiązują także po jej zakończeniu stanowiąc cenne wsparcie bez względu na to, jaka czynność jest w danym momencie wykonywana. Bardzo duże znaczenie mają w tym kontekście świadczenia medyczne oraz wielkość katalogu chorób uwzględnianych przez ubezpieczyciela. Im jest im więcej, tym lepiej.

Sprawdź szczegóły na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-firm/na-zycie

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *