PMS – to warto wiedzieć

Jeszcze nie tak dawno PMS był przede wszystkim przedmiotem żartów. Niejednokrotnie okazywało się przy tym, że w grę wchodziły żarty dość niewybredne. Dziś wiemy jednak, że mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko tajemniczą i niemal legendarną kobiecą chorobą. To schorzenie, które, w skrajnym przypadku, uniemożliwia przez pewien czas normalne funkcjonowanie, warto więc wiedzieć, jak można sobie z nim radzić.

Jakie są symptomy PMS?

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego możemy podzielić na dwie grupy. Na jednym biegunie znajdują się problemy o podłożu fizycznym, na drugim zaś – objawy związane z naszą psychiką. Warto jednak jak najszybciej podkreślić, że symptomy te różnią się w zależności od tego, z jaką kobietą mamy do czynienia. Nie zawsze występują też w tym samym nasileniu, a poziom ich dokuczliwości zmienia się w zależności od dnia zbliżania się menstruacji. Mogą zacząć dawać o sobie znać nawet na dziesięć dni przed oczekiwaną miesiączką, co dodatkowo zwiększa poziom ich dokuczliwości.

PMS - to warto wiedzieć

Kto zmaga się PMS?

Najwięcej mitów na temat PMS dotyczy skali problemu. Niejednokrotnie możemy więc usłyszeć, że wcale nie jest on duży, a nawet – że kobiety próbują wytłumaczyć w ten sposób swoje lenistwo, niechęć do innych czy nastrój obniżony z szeregu innych powodów. Najnowsze badania alarmują, wynika z nich bowiem, że z symptomami PMS zmaga się nawet osiem na dziesięć kobiet. Oczywiście, nie zawsze są one tak samo kłopotliwe, w każdym przypadku wpływają jednak niekorzystnie nie tylko na same kobiety, ale i na osoby znajdujące się w ich otoczeniu.

Jak walczyć z PMS?

Ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie o to, które z przyczyn PMS mają wiodącą rolę. Coraz częściej możemy jednak liczyć na profesjonalną pomoc. Oferuje ją między innymi Castagnus – lek, którego najważniejszym składnikiem jest suchy wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Warto przyjmować go przynajmniej przez kwartał sięgając każdego ranka po jedną tabletkę, regularność w połączeniu ze skutecznymi składnikami przynoszą bowiem najbardziej spektakularne efekty.

Więcej na www.castagnus.pl

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *