PMS – to warto wiedzieć

PMS - to warto wiedzieć

Jeszcze nie tak dawno PMS był przede wszystkim przedmiotem żartów. Niejednokrotnie okazywało się przy tym, że w grę wchodziły żarty dość niewybredne. Dziś wiemy jednak, że mamy do czynienia z czymś więcej niż tylko tajemniczą i niemal legendarną kobiecą chorobą. To schorzenie, które, w skrajnym przypadku, uniemożliwia przez pewien czas normalne funkcjonowanie, warto więc wiedzieć, jak można sobie z nim radzić.

Jakie są symptomy PMS?

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego możemy podzielić na dwie grupy. Na jednym biegunie znajdują się problemy o podłożu fizycznym, na drugim zaś – objawy związane z naszą psychiką. Warto jednak jak najszybciej podkreślić, że symptomy te różnią się w zależności od tego, z jaką kobietą mamy do czynienia. Nie zawsze występują też w tym samym nasileniu, a poziom ich dokuczliwości zmienia się w zależności od dnia zbliżania się menstruacji. Mogą zacząć dawać o sobie znać nawet na dziesięć dni przed oczekiwaną miesiączką, co dodatkowo zwiększa poziom ich dokuczliwości.

Kto zmaga się PMS?

Najwięcej mitów na temat PMS dotyczy skali problemu. Niejednokrotnie możemy więc usłyszeć, że wcale nie jest on duży, a nawet – że kobiety próbują wytłumaczyć w ten sposób swoje lenistwo, niechęć do innych czy nastrój obniżony z szeregu innych powodów. Najnowsze badania alarmują, wynika z nich bowiem, że z symptomami PMS zmaga się nawet osiem na dziesięć kobiet. Oczywiście, nie zawsze są one tak samo kłopotliwe, w każdym przypadku wpływają jednak niekorzystnie nie tylko na same kobiety, ale i na osoby znajdujące się w ich otoczeniu.

Jak walczyć z PMS?

Ciągle jeszcze trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie o to, które z przyczyn PMS mają wiodącą rolę. Coraz częściej możemy jednak liczyć na profesjonalną pomoc. Oferuje ją między innymi Castagnus – lek, którego najważniejszym składnikiem jest suchy wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Warto przyjmować go przynajmniej przez kwartał sięgając każdego ranka po jedną tabletkę, regularność w połączeniu ze skutecznymi składnikami przynoszą bowiem najbardziej spektakularne efekty.

Więcej na www.castagnus.pl

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *