Pędzle naprawdę warto porządnie czyścić

Pędzle naprawdę warto porządnie czyścić

Czyszczenie pędzli wykorzystywanych do wykonywania makijażu to temat zaskakująco kontrowersyjny. Okazuje się bowiem, że mamy do niego zaskakująco sporo podejść, które posiadają swoją motywację i do tego zazwyczaj się wzajemnie wykluczają. Zacznijmy jednak od początku.

Czy w ogóle czyścimy pędzle do makijażu?

 To jest pytanie kluczowe, ponieważ wiele osób wykonujących typowy makijaż domowy niespecjalnie zajmuje się czyszczeniem pędzli. Jest to problem, ponieważ:

• Brudne pędzle to pędzle jednorazowe, a w zasadzie pędzle do jednego kosmetyku;

• Pędzle wykorzystujące kosmetyki organiczne będą miejscem psucia się kosmetyku;

• Trudniej jest nakładać odpowiednią warstwę kosmetyku, jeśli na pędzlu już coś było.

Mimo to, wiele osób ma pojedyncze pędzelki do jednego zastosowania, albo po prostu czyści je po macoszemu. W praktyce mamy trzy podejścia do czyszczenia pędzelków:

• Nie robić tego wcale (możliwe przy niektórych kosmetykach mineralnych);

• Oczyszczanie przez strzepywanie i ścieranie kosmetyku (metoda „na lenia”);

• Wykorzystanie specjalnych narzędzi, takich jak czyścik do pędzli.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście czyścik do pędzli i jedynym solidnym argumentem przeciwko niemu jest lenistwo, jeśli w ogóle można to nazwać argumentem, tym bardziej solidnym.

Czyściki do pędzli

Czym właściwie jest czyściki do pędzli? Jest to specjalna gąbeczka, która może być dostępna zupełnie luzem, ale najczęściej pakowane są w małe pudełeczka. Charakterystyczna gąbka czyścika jest w stanie skutecznie zdejmować z pędzli kosmetyk, także ten organiczny, po czym jego resztki są strącane do wnętrza gąbeczki. Jest to wyjątkowo skuteczny i czysty sposób na pozbywanie się kosmetyku z pędzla i w zasadzie nie ma dla niego żadnej dobrej alternatywy.

Na marginesie warto zaznaczyć także, że czyściki do pędzli są narzędziami uniwersalnymi, co oznacza, że nie trzeba ich dobierać do rodzaju posiadanego pędzla. Jeden czyścik będzie w stanie obsłużyć wszystkie pędzle do makijażu, jakie mamy w swoim domu. Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/54-czysciki

Similar Posts:

Leave a Comment