Ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła

Ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła

 

Piece na węgiel to od wielu lat tradycyjne źródło ogrzewania naszych domów. Obecnie coraz częściej poszukujemy jednak alternatywnych źródeł ogrzewania. Chcemy przede wszystkim, aby koszty ogrzewania domy były jak najmniejsze. Doskonałym rozwiązaniem może być pompa ciepła.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Pompa ciepła do ogrzewania domów wykorzystuje ciepło pochodzące z otoczenia. Na rynku dostępne są obecnie pompy ciepła, które mogą czerpać energię pochodzącą z wód gruntowych, powietrza lub gruntu. Na wybór konkretnego typu pompy ciepła wpływa kilka czynników. Jednym z nich są możliwości finansowe. O wyborze pompy ciepła decyduje także wielkość działki, na której znajduje się dom, rodzaj gruntu, który na niej występuje oraz poziom wód gruntowych. Dużą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła. Są najtańsze, a ich montaż stwarza najmniej problemów. W odróżnieniu od pomp woda-woda i woda-powietrze nie wymagają budowy studni głębinowych.

Z jakim rodzajem ogrzewania może współpracować pompa ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które mogą współpracować z ogrzewaniem ściennym, sufitowym i podłogowym. W domach jednorodzinnych najczęściej wybieranym rodzajem ogrzewania współpracującym z pompą ciepła jest ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła mogą służyć nie tylko do ogrzewania domu, ale także do podgrzewania wody do mycia. Na rynku są obecnie dostępne pompy ciepła, które mogą służyć wyłącznie do ogrzewania domu oraz takie, które można wykorzystać jedynie do podgrzewania wody.

Zalety pomp ciepła

Wybierając pompę ciepła zapewniamy sobie tanie ogrzewanie domu. Urządzenia te są bezobsługowe. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego. Są alternatywnym źródłem ciepła dla kotłów opalanych węglem lub olejem opałowym. Nie wymagają budowy komina, nie potrzebują opału, który gdzieś trzeba magazynować. Sprawdzają się w domach energooszczędnych, ale także w domach, w których przeprowadzone zostały prace termomodernizacyjne. Można je zamontować na zewnątrz lub wewnątrz domu.

Dowiedz się więcej na: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *