Oferty z rynku pierwotnego

Oferty z rynku pierwotnego

Rynek pierwotny nieruchomości kształtuje się według własnych, czasami bardzo nieintuicyjnych reguł. Bardzo ważne jest oczywiście odpowiednie występowanie właściwej koniunktury globalnej – sprzedaż mieszkań we Wrocławiu czy dowolnym innym dużym mieście Polski zależy w ogromnym stopniu od poziomu bezrobocia, średnich zarobków czy zadłużenia gospodarstwa domowego.

Pomoc ze strony banku

Bardzo skromny odsetek klientów wybiera mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż i jest w stanie pokryć koszty nabycia takiej nieruchomości całkowicie z własnej kieszeni. Kluczowe w tym wypadku wydaje się być pozyskanie pomocy ze strony banku, a więc uzyskanie kredytu hipotecznego. Nie dziwi więc, że w ostatnich latach liczni deweloperzy Wrocław wstrzymywali swoje projekty budowlane, lub kompletnie z nich rezygnowali, właśnie ze względu na aktualne rokowania rentowności inwestycji. Skoro banki komercyjne zaczęły masowo wstrzymywać się z udzielaniem kredytów hipotecznych, natychmiast spadać zaczęła również sprzedaż mieszkań Wrocław, uderzając tym samym w wyniki całego sektora nieruchomości i budowlanego.

Dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego we Wrocławiu

Obecnie koniunktura na globalnych rynkach znów sprzyja wszystkim tym, którzy w mieszkania chcą inwestować. Dlatego przeciętny developer Wrocław nie ma już dzisiaj problemów ze znalezieniem dofinansowania i wsparcia kapitałowego, albowiem inwestorzy zauważają, jak szybko rośnie cena nieruchomości. Szczególnie na rynku pierwotnym, gdzie budowane mieszkania nowe Wrocław prezentują absolutnie najwyższy możliwy poziom projektowy i wykończeniowy. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania według projektu jeszcze na etapie realizowania prac budowlanych, mogą liczyć nie tylko na korzystniejsze warunki nabycia nieruchomości, ale także mają szersze możliwości wpływania na kształt, rozmieszczenie pokoi w mieszkaniu, czy drobne elementy wykończeniowe. Rynek w ostatnich latach rozwija się dzięki temu bardzo dynamicznie, a deweloperzy zyskują odpowiednie pieniądze na nabywanie kolejnych gruntów i realizowanie kolejnych inwestycji budowlanych – nie tylko mieszkaniowych.

Similar Posts:

Leave a Comment