Oczekiwania dzisiejszych nabywców

Oczekiwania dzisiejszych nabywców

Dla obrotu nieruchomościami i pośredniczeniu w sprzedaży czy kupnie mieszkania w ciekawym mieście, lokalizacja inwestycji jest szczególnie ważna.

Atrakcyjna lokalizacja wpływa na zainteresowanie nabywców

Sporą część nabywców mieszkań stanowią osoby, które chcą przede wszystkim mieć ułatwiony dostęp do swojej pracy lub uczelni, a jeśli w pobliżu jest jeszcze duża pętla komunikacyjna, ważne obiekty kulturalne lub instytucje publiczne, finansowe, przestrzeń do rekreacji i sklepy oraz lokale usługowe – nie potrzeba nic więcej. Przeważnie wszystkie te rzeczy zlokalizowane są w miejskim centrum, ale brakuje tam zawsze przestrzeni na jeszcze większe, nowe mieszkania we Wrocławiu.

Ograniczenia przestrzenne współczesnych rozwiniętych metropolii jak Wrocław są przyczyną budowania coraz wyższych budynków. Zabierają one mniej przestrzeni na ziemi, ale za to gwarantują upchnięcie na tych metrach kwadratowych zdecydowanie większej liczby kondygnacji. Dlatego w dużych miastach sprawdzają się coraz częściej takie konstrukcje, w których łączone są funkcje typowo biznesowe, usługowe czy handlowe, z usługami rekreacyjnymi i kulturalnymi, ale przede wszystkim – mieszkaniowymi. W jednym budynku szybka winda gwarantuje dostęp do nowoczesnych mieszkań, salonów fryzjerskich czy całodobowych delikatesów, a pomiędzy nimi znajdują się otwarte przestrzenie do wynajęcia pod biura czy inne usługi.

Działka w centrum  – inwestycja przyszłości

Deweloperzy doskonale wiedzą, że mieszkania Wrocław rynek pierwotny zlokalizowane w tak atrakcyjnym centrum dużego miasta jak Rynek czy Stare Miasto, będą warte dość szybko kolosalne sumy. Dlatego gotowi są w walce o działkę budowlaną zlokalizowaną w ciekawym miejscu wydać krocie – bez względu na poziom ryzyka. A przecież samo pozyskanie ziemi to jeszcze kropla w morzu, zanim budynek powstanie i mieszkanie Wrocław śródmieście będzie mogło zarabiać na siebie. Niezbędne są liczne pozwolenia, przygotowanie projektów, a następnie przygotowanie całego placu budowy pod kosztowne prace, które niekiedy mogą trwać nawet kilka lat – w zależności od wielkości i rozmachu projektu.

 

Similar Posts:

Leave a Comment