O lakierobejcach słów kilka

O lakierobejcach słów kilka

Drewno jest bardzo pięknym materiałem wykorzystywanym od wieków. Nieodpowiednio zabezpieczone bardzo szybko jednak się niszczy. Jakie produkty wybrać do konserwacji drewna?

Co wybrać: lakier, olej, a może lakierobejcę?

W sklepach jest mnóstwo bardzo różnorodnych produktów służących do konserwacji drewna. Każdy z nich ma inne właściwości, dlatego zanim wybierzemy się na zakupy zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Preparaty, których można użyć do zabezpieczanie drewna dzielą się na impregnaty oraz na środki, które tworzą powłokę. Do tych ostatnich należy między innymi lakierobejca. Lakierobejca to preparat ochronno-dekoracyjny. Wybierając lakierobejcę zabezpieczymy drewno przez niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i nadamy mu nowy kolor. Lakierobejca jest preparatem łączącym cechy lakieru i bejcy. Do nakładania lakierobejcy można użyć pędzla albo wałka. Do większych powierzchni można wybrać także metodę natryskową. Stosują lakierobejcę można zachować naturalny rysunek drewna. Jest to środek, który warto polecić między innymi do malowania twardych odmian drewna, na przykład tych wykonanych z drewna dębowego. Jeżeli nie zależy na zachowaniu naturalnego koloru drewna możemy wybrać emalię. Naturalną barwę drewna i jego strukturę bardzo dobrze podkreśla lakier. Powłoka, którą tworzy lakier jest bardzo trwała, elastyczna, odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jaką lakierobejcę wybrać?

Lakierobejce dostępne są w sporej ilości kolorów. Zdecydowana większość tych preparatów należy do produktów rozpuszczalnikowych; znalezienie lakierobejcy wodorozcieńczalnej jest niezwykle trudne. Dlatego wybierając lakierobejcę pamiętajmy, że nakłada się ją albo na zewnątrz, albo w pomieszczeniach, w których jest bardzo dobra wentylacja. Lakierobejce wodorozcieńczalne mogą być stosowane wewnątrz. Warto szczególnie wybrać produkty z gamy szybkoschnących.

Do zabezpieczanie drewna można użyć wielu różnych środków. Popularna lakierobejca to produkt, który ma działanie ochronno-dekoracyjne.

Similar Posts:

Leave a Comment