Najważniejsze zasady diety w walce z PMS

Najważniejsze zasady diety w walce z PMS

Dzięki mądrym kampaniom informacyjnym systematycznie rośnie nasza wiedza dotycząca tego, czym jest PMS. Coraz częściej możemy też usłyszeć, że zespołu napięcia przedmiesiączkowego wcale nie musimy akceptować bezwarunkowo. W radzeniu sobie z nim może nam pomóc korekta nawyków żywieniowych. Co przy tym szczególnie ważne, korekta ta wcale nie musi być duża, a tym samym nie powinna zaszkodzić i tym kobietom, które walczą nie tylko z PMS, ale i z innymi schorzeniami.

Najważniejsze zasady

Gdy czujemy, że zespół napięcia przedmiesiączkowego zbliża się wielkimi krokami, powinnyśmy w pierwszej kolejności skoncentrować się na tym, ile posiłków jemy. Zaleca się jeść często, częściej niż w inne dni, choć tylko w małych porcjach. Nietrudno się domyślić, że takie działanie jest w stanie utrzymać na odpowiednim poziomie cukier we krwi. To jednak również znakomity sposób na oszczędzenie wątrobie wysiłku, na który nie jest ona gotowa.

Najważniejsze zasady diety w walce z PMS

Warto zastanowić się również nad tym, czy w dniach poprzedzających miesiączkę nie ograniczyć przyjmowania tych napojów, w których skład wchodzi kofeina. Kawa i mocna herbata często wydają się nam tym, co budzi nas do życia, w tym szczególnym momencie alternatywą z pewności okażą się jednak napary ziołowe. Nikt nie nakazuje nam stania się abstynentkami tuż po owulacji, ograniczenie alkoholu również może się jednak przyczynić do tego, że nasze problemy będą choćby trochę mniejsze. Dobrym pomysłem jest też czasowa rezygnacja z podrażniających żołądek ostrych przypraw.

Tabletka rano

Wiele składników pochodzenia roślinnego okazuje się mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. Coraz częściej możemy przy tym usłyszeć i o takich, które sprawiają, że łatwo możemy poradzić sobie z najbardziej dotkliwymi objawami PMS. Nie musimy przy tym być wytrawnymi zielarkami, z pomocą przychodzą nam bowiem gotowe preparaty. Castagnus również jest produktem leczniczym pochodzenia roślinnego, jednym z jego największych atutów jest zaś to, że jego stosowanie nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Co wcale nie mniej ważne, już jedna tabletka rano potrafi po krótkim czasie używania bardzo nam pomóc.

Dowiedz się więcej na www.castagnus.pl

Similar Posts:

Leave a Comment