Leki z internetu: czy są bezpieczne?

Leki z internetu: czy są bezpieczne?

Spora część osób w naszym kraju decyduje się na kupowanie leków w internecie. Na liście środków, które w sieci kupowane są bardzo często jedno z pierwszych miejsc zajmują preparaty, które mają ułatwić odchudzanie. Czy są one bezpieczne? Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując leki w sieci?

Preparaty niewiadomego pochodzenia

W wielu miejscach w sieci można natknąć się na ogłoszenia dotyczące sprzedaży preparatów odchudzających. Część z nich oferowana jest przez osoby prywatne. Większość z nich oferuje do sprzedaży preparaty odchudzające, którego pochodzenie osoby kupujące nie znają. Do preparatów te należą między innymi środki sprowadzone na własną rękę przez osoby sprzedające z zagranicy. W składzie tych preparatów mogą znajdować się substancje czynne, które są w naszym kraju zabronione. Mogą one zawierać takie substancje czynne, które wywołują niepożądane i niebezpieczne dla zdrowia skutki uboczne. Z uwagi na te niepożądane działania nie zostały one nigdy wprowadzone do obrotu na polskim rynku farmaceutycznym lub z niego wycofane.

Wśród tych preparatów na odchudzanie znajdują się również i takie, które w ogóle nie mogą być stosowane przez ludzi

Należą do nich preparaty, które w swoim składzie zawierają DNP – substancję stosowaną w lekach weterynaryjnych oraz w rolnictwie w bardzo niewielkich dawkach. Do chętnie kupowanych preparatów na odchudzanie oferowanych w sieci przez osoby prywatne należą także te, które zawierają główkę tasiemca. Owszem pozwalają one pozbyć się nadmiernych kilogramów, ale już pozbycie się tego lokatora oznacza długotrwały proces leczenia. Co więcej, tasiemiec, który rozwinie się w organizmie czyni ogromne szkody, które nie zawsze udaje się odwrócić.

Preparaty odchudzające oferowane przez osoby prywatne za pośrednictwem internetu mogą zawierać niedozwolone substancje czynne, mogą po nich wystąpić niepożądane i niebezpieczne dla zdrowia i życia skutki uboczne. Mogą one także zawierać substancje, których nie wolno stosować w preparatach dla ludzi.

Similar Posts:

Leave a Comment