Koniunktura sprzyja deweloperom

Koniunktura sprzyja deweloperom

Przez ostatnie lata recesji wiele firm budowlanych i deweloperskich musiało zawiesić swoje wszystkie projekty i inwestycje, na czas nieokreślony. Większość z tych projektów już jest realizowana, ponieważ koniunktura ponownie sprzyja deweloperom, firmom budowlanym i bankom zarabiającym na sprzedaży mieszkań. Oczywiście sprzedaż mieszkań we Wrocławiu czy jakimkolwiek innym, dużym i liczącym się miastem w Polsce, oznacza konieczność znalezienia miejsca pod inwestycję. Im więcej terenu potrzebuje deweloper, tym trudniej jest mu go znaleźć w bezpośrednim miejskim otoczeniu.

Każda metropolia ma jeszcze do wykorzystania zawsze przestrzeń podmiejską, czyli peryferia, które notorycznie od wielu lat ulegają dynamicznemu powiększeniu. Coraz częściej funkcje miejskiego centrum przestają być dla osób mieszkających na dużych nowoczesnych osiedlach nieosiągalne, ponieważ praktycznie wszystkie obiekty handlowe czy rekreacyjne, kulturalne albo urzędy i instytucje finansowe, mają swoje filie także na terenach podmiejskich.

Mieszkania na obrzeżach miasta

To sprawia, że nowe mieszkania Wrocław powstające na obrzeżach miejskiej strefy administracyjnej wcale nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem nabywców. To oczywiście diametralnie podnosi ceny ziemi w mieście i okolicach i sprawia, że nawet za mieszkanie Wrocław sprzedaż ulokowane piętnaście kilometrów od miejskiego centrum, płacić trzeba dzisiaj krocie.

Oferty deweloperów

Wyszukiwanie najciekawszych ofert deweloperskich w tak dużym mieście jak Wrocław czy Poznań nie jest proste, ponieważ konkurencja na tym rynku jest olbrzymia i bardzo regularnie powstają zupełnie nowe place budowy i projekty inwestycyjne w dziedzinie nieruchomości. Oczywiście o tym, że mieszkania Wrocław śródmieście lub centrum zostaną wyparte z rynku nieruchomości, jest absolutną niemożliwością. Coraz droższe i piękniejsze apartamenty w ścisłym miejskim centrum stają się jeszcze droższe, z roku na rok przynosząc swoim ewentualnym właścicielom niesamowite korzyści. Nieruchomości nie warto pozbywać się zbyt wcześniej, gdyż przeważnie za sprawą rozwoju miasta zyskuje ona na swojej wartości z roku na rok i pozwala zabezpieczyć ogromną część rodzinnego majątku w jednej z bezpieczniejszych inwestycji na świecie.

 

Similar Posts:

Leave a Comment