Kilka słów na temat ekogroszku

Kilka słów na temat ekogroszku

Niskie ceny węgla latem sprawiają, że to właśnie teraz wiele osób podejmuje decyzję o jego zakupie. W składach opału jest przynajmniej kilka rodzajów węgla, jaki więc wybrać?


Rodzaj węgla powinien być dostosowany do typu pieca. Są rodzaje węgla, którymi można palić praktycznie w każdym typie pieców, ale też i takie, które są dedykowane do konkretnego typu. Takim węglem jest ekogroszek.

Węgiel ekogroszek przeznaczony jest do spalania w piecach retortowych, czyli w tak zwanych bezrusztowych

Kupując ekogroszek po raz pierwszy wiele osób może poczuć się zaskoczonych wielkością jego brył. Ziarna ekogroszku są bardzo małe, najczęściej mają pięć, maksymalnie trzydzieści milimetrów. Ale wartość opałowa ekogroszku jest równie wysoka, jak węgla orzech czy kostka. To dzięki małej wielkości ziaren można go spalać w piecach bezrusztowych.

Ekogroszek jest nowoczesnym i ekologicznym rodzajem paliwa

Produkowany jest z węgla kamiennego (rzadko z brunatnego) bardzo wysokiej jakości. Do produkcji ekogroszku wybierany jest węgiel, w których jest mała ilość substancji niepalnych i siarki. Spalanie ekogroszku jest mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego, także dla nas. Im więcej osób ogrzewających swoje domy węglem zdecyduje się na wymianę starego kotła na nowoczesny kocioł z podajnikiem, w którym może być spalany tylko węgiel ekogroszek, tym powietrze, którym zimą oddychamy będzie mniej zanieczyszczone.

Węgiel ekogroszek sprzedawany jest głównie workowany. Na niektórych składach opałowych oferowany jest także luzem. Wartość opałowa ekogroszku luzem i workowanego jest identyczna. Ale ten workowany jest łatwiej przechować. Do tego niekoniecznie trzeba kupować od razu większą ilość. Przesypanie węgla z worka do zasobnika pieca wymaga mniej wysiłku. Są więc osoby, które chętniej kupują ekogroszek workowany.

Osoby, które chcą ogrzewać swój domy ekologicznym paliwem stałym wybierają bardzo przyjazny dla środowiska naturalnego węgiel ekogroszek. Jego wadą jest to, że można nim palić tylko w piecach retortowych.

Sprawdź ofertę węgla na https://www.wegielsztygar.pl/

Similar Posts:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *