Jakie okna i drzwi dobrać do domu?

Jakie okna i drzwi dobrać do domu

Wybór okien i drzwi nie jest łatwą sprawą. Inwestor musi wziąć pod uwagę wiele czynników, które przełożą się na komfort użytkowania budynku, a także na zapotrzebowanie na energię grzewczą.

Dlatego podpowiemy, czym charakteryzują się okna drewniane, okna PCV oraz okna aluminiowe. Wskażemy też, na co zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi zewnętrznych. Okna drewniane kojarzą się z najwyższym poziomem estetyki i wysokim standardem wykonania. Drewno jest miłe w dotyku, a widoczność usłojenia świetnie współgra z każdym stylem aranżacyjnym. Okna drewniane wyróżniają się też bardzo dobrym poziomem izolacji termicznej. Rama z drewna jest dobrym izolatorem, a współczynnik przenikania ciepła wynosi średnio 1,4 W/m2K. Jest to bardzo dobry wynik, który przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na energię grzewczą) budynku. Dla porównania, średni współczynnik przenikania ciepła przez okna plastikowe wynosi 1,9 W/m2K. Różnica może wydawać się bardzo znikoma, jednak nabiera szczególnego znaczenia w budownictwie domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Wybierając okna drewniane musimy liczyć się również z pewnymi niedogodnościami.

Jedną z nich z pewnością będzie wyższy koszt inwestycji. Dobrej jakości okno drewniane będzie znacznie droższe niż standardowe okna PCV. Dodatkową niedogodnością okazuje się również konieczność regularnej konserwacji. Drewno jest wrażliwe na podwyższoną wilgoć oraz zmiany temperatur. Dlatego wymaga cyklicznego zabezpieczania przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki temu zyskuje bardzo dużą żywotność i może wytrzymać w idealnym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat. Warto tutaj dodać, że żywotność niekonserwowanych okien drewnianych jest znacznie mniejsza. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Similar Posts:

Leave a Comment