Jak wyleczyć grzybicę pochwy?

Jak wyleczyć grzybicę pochwy?

Za rozwój grzybicy pochwy odpowiedzialne są grzyby należące do rodziny Candida. Naturalnie żyją one na naszej skórze i błonach śluzowych, przed ich nadmiernym mnożeniem się chronią pałeczki kwasu mlekowego. Są sytuacje, gdy pałeczki kwasu mlekowego nie są w stanie obronić nas przed atakiem grzybów. Wówczas może rozwinąć się np. grzybica pochwy.

Czynniki sprzyjające grzybicy pochwy

Do nadmiernego mnożenia się grzybów z rodziny Candida odpowiedzialnych za grzybicę pochwy może dojść na skutek przegania miejsc intymnych. Bardzo często infekcja ta występuje także, gdy doszło do spadku odporności. Bardzo często grzybica atakuje po zakończeniu kuracji antybiotykami. Infekcji sprzyja również przechodzona w okresie ciąży burza hormonalna czy stosowanie pigułki antykoncepcyjnej. W grupie zwiększonego ryzyka są także kobiety stosujące HTZ i diabetyczki. Zakażeniu sprzyja także niedostateczna higiena, otyłość, noszenie bielizny ze sztucznych włókien, irygacje pochwy.

Jakie stosowane jest leczenie?

Grzybica jest infekcją, która wymaga leczenia pod kierunkiem ginekologa. W zależności od nasilenia objawów ginekolog zleca leki przeciwgrzybicze w postaci globulek dopochwowych lub kremów. Może to być na przykład preparat Pimafucin, który dostępny jest zarówno w postaci dopochwowych globulek jak i kremu. Czasem konieczne jest dodatkowo przyjmowanie leków doustnych. W leczeniu grzybicy pochwy bardzo często stosowany jest lek o nazwie Flukonazol. To preparat, który przynosi bardzo dobre efekty również w przypadku nawracających infekcji grzybiczych. Kurację powinien przejść również partner. Leczenie farmakologiczne warto wspomóc domowymi sposobami. Bardzo dobre efekty przynoszą nasiadówki przygotowane z rumianku czy szałwii. Proces leczenia przyspieszy stosowanie diety niskowęglowodanowej. Wskazane jest jedzenie czosnku albo zażywnie preparatów z allicyną. Po zakończeniu terapii konieczne jest odbudowanie naturalnej flory bakteryjnej, proces ten przyspieszą doustne lub w postaci globulek dopochwowych probiotyki ginekologiczne.

Similar Posts:

Leave a Comment